הרב הראשי יצחק יוסף תוקף את שר האוצר: "לפיד רשע"

על רקע כוונתו של שר האוצר לפיד לאחד את תפקיד הרבנים הראשיים לכדי תפקיד אחד – תוקף הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף את השר בדרשתו השבועית. "יש חילונים שאסור לסמוך עליהם, אם יבוא אליך לפיד ויגיד שמשהו כשר, אל תסמוך עליו", אמר בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל

הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, יצא במוצאי השבת במתקפה חריפה נגד שר האוצר ויו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד. בדרשתו השבועית אמר הרב הראשי כי "יש חילונים שאסור לסמוך עליהם, כיוון שהם אנטי דתיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על מנת להמחיש סוגיה של אמון בין אדם לחברו המשיל הרב את הדברים לשיחה עם לפיד בענייני כשרות, ואמר כי "אם יבוא אליך זה, הרשע, לפיד, ויגיד לך שמדובר במשהו כשר, אל תסמוך עליו. חס ושלום לסמוך עליו". הוא הוסיף כי אדם "צריך לדבר עם אנשים שהוא יכול לשמוע, ולא עם אנטי-דתי, עם שונא דת, שונא רבנים".

הדברים של הרב יוסף נאמרים על רקע הקריאה של שר האוצר להדיח את הרבנים הראשיים מתפקידם, זאת בעקבות התנגדותם של שני הרבנים הראשיים, הרב לאו והרב יוסף, לגיוס בנות לצה"ל. "זו חוצפה ושערוריה לאומית ואנחנו נפעל לפיטוריהם בכנסת ובממשלה, ואם צריך גם במישור המשפטי", אמר לפיד בעקבות קריאות הרבנים, והוסיף כי "הם אינם ראויים לכהן עוד כרבנים ראשיים".

בדרשתו השבועית הוסיף הרב הראשי, שכבר התבטא בעבר נגד לפיד באופן ספציפי, כי "יש לא דתיים שנראים לא דתיים, הם בלי כיפה, אבל בהרבה הלכות הם מקפידים, ולכן צריך לברר איזה סוג זה. אם זה סוג כמו לפיד - אל תסמוך עליו בשום אופן. החליפה שלו דרושה בדיקה".

בימת השיעור השבועי במוצאי שבת בבית הכנסת ברחוב הקבלן בירושלים, על כיסא אביו, מהווה כבר מזה זמן פלטפורמה עבור הרב לתקיפה מילולית של לפיד. "אבא שלו היה מדבר הרבה, והבן, שר האוצר, יותר גרוע מאבא שלו", אמר לפני חודשיים. "הוא רוצה רק כותרות", הוסיף, לאחר ש"יש עתיד" העלתה חוק שביקש לצמצם את כוחם של בתי הדין הרבניים ולהעניק עדיפות לבתי המשפט לענייני משפחה.