אין חשמל ומים? יש מיזוג ולוויין!

הכנסת סערה אתמול בעקבות העימות בין ח"כ אחמד טיבי לראשי הממשלות של קנדה וישראל. טיבי טען שחברו לסיעה, ח"כ טאלב אבו עראר, מתגורר בכפר ללא חשמל ומים, ושהדבר מוכיח את האפליה של הערבים. אבל, המציאות – מתברר – שונה

נאום ציוני נלהב כמו זה שהשמיע אמש (ב') ראש ממשלת קנדה סטיבן הרפר, חברי הכנסת לא שמעו כבר זמן רב. לא כולם אהבו את זה כמובן. עד מהרה הפך הדיון לקרב עקיצות בין ראש הממשלה נתניהו לח"כ טיבי בשאלת השוויון לאזרחים הערבים, מול המנהיג הקנדי המשתאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פה בפרלמנט, כפי שראית סטיבן, כל אחד יכול להביע את דעתו, יכולים לקום, לומר, לצעוק, לקנטר, אבל את זה אי אפשר לעשות בדמשק", אמר נתניהו מעל דוכן הנואמים, וטיבי עבר לשפה האנגלית ואמר להרפר כי לעמיתו ח"כ טאלב אבו עראר "אין מים או חשמל בכפר!".

חברי הכנסת טיבי ואבו עראר המשיכו בטיעון המים והחשמל, גם במהלך נאומו של ראש ממשלת קנדה. אלא, שטאלב אבו עראר מתגורר בערערה ובארגון "רגבים" צילמו הבוקר את ארון החשמל מחוץ לביתו. בתיעוד של אנשי הארגון, ניתן לראות גם את צלחת הלוויין מחוץ לבית מגוריו ואת המזגנים.

לוויין ומיזוג בבית הח"כ אבו עראר, היום (חדשות 2)

גם שאר התושבים בערערה נהנים מחשמל ומים. אנשי התנועה תיעדו את עמודי התאורה והחשמל באחד הרחובות בכפר. תאגיד המים "נווה מדבר" אחראי על אספקת המים לחורה, כסיפה, תל שבע, וכן - גם ערערה.

בריאיון לרדיו חיפה ניסה להסביר ח"כ אבו עראר את הפער בין הנאמר לבין המתועד: "כשאחמד טיבי אמר את זה, הוא התכוון לבדואים, לא לטאלב אבו עראר". גם ח"כ אחמד טיבי הבהיר את כוונתו בדיון המליאה. "דיברתי על האזור, על הכפרים הלא מוכרים, על תכנית פראוור, ולכן תירגעו", קרא טיבי לחברי הכנסת. "יש בתים שיש בהם מים וחשמל, אני מאשר את העובדה הזאת".

צריך להדגיש כי יש עדיין לא מעט בדואים בנגב שסובלים מהיעדר חשמל ומים, ואת זה צריך לפתור, וטיבי ילמד בפעם הבאה להיות קצת פחות ספציפי.