סקר חדשות 2: 92% לא הושפעו מדוח המבקר

למרות שרוב מוחלט בציבור טוען כי לא ישנה את דעתו בעקבות חשיפת הוצאות מעון ראש הממשלה, מהסקר עולה כי 9% ממצביעי הליכוד לא יבחרו שוב במפלגה בבחירות הקרובות. מדובר באומדן של כשני מנדטים. 41% מהנשאלים בסקר סבורים כי יש לפתוח בחקירת משטרה. כל הפרטים

92% לא הושפעו מדוח המבקר (AP)

השאלה הגדולה שמעסיקה את המערכת הפוליטית ביום שאחרי פרסום דוח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה היא עד כמה ישפיעו הממצאים על תוצאות הבחירות שיתקיימו בעוד כחודש. סקר מיוחד שערכו היום (רביעי) מנו גבע ומינה צמח ממכון מדגם בשיתוף iPanel עבור חדשות 2 מעלה כי 92% מהנשאלים טוענים כי הסקר לא ישפיע על החלטתם בקלפי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לקריאת הדוח המלא

18% מהנשאלים אמרו כי הדוח לא נשפיע עליהם וכי יצביעו לליכוד כפי שתכננו, לעומת 74% שאמרו כי הדוח לא ישפיע עליהם ולא יצביעו ליכוד. 2% אמרו ששקלו להצביע לליכוד אך כעת ישקלו מפלגה אחרת, 3% חשבו להצביע לליכוד וכעת אינם יודעים ו-1% אמרו כי חשבו לא להצביע לליכוד וכעת דווקא כן יצביעו לליכוד.

בקרב מצביעי הליכוד אמרו 78% מהנשאלים כי הדוח לא ישנה את החלטתם וכי ימשיכו להצביע לליכוד. לעומת זאת, 9% ממצביעי הליכוד אמרו כי הדוח השפיע עליהם וכי לא יצביעו ליכוד. אותם 9% ממצביעי הליכוד מוערכים בכ-2 מנדטים.

63% מהנשאלים בסקר סבורים שראש הממשלה ובני משפחתו הם האשמים בהוצאות המופרזות של מעון ראש הממשלה, לעומת 19% שקיבלו את גרסת מקורבי ראש הממשלה ומטילים את האחריות דווקא על מנהל משק הבית מני נפתלי.

סוגיה משמעותית נוספת היא הטיפול בממצאי דוח מבקר המדינה. 48% מהנשאלים בסקר סבורים כי יש להשאיר את הממצאים במישור הציבורי, אך לעומתם סבורים 41% מהנשאלים כי יש לפתוח בחקירת משטרה.