אלדד יניב תקף בסרטון מיוחד את נתניהו - ועורר סערה בקבוצת הווייבר

עו"ד יניב שלח סרטון בקבוצת הוויבר של חדשות 2 Online שבו מתח ביקורת על התנהלות רה"מ בעקבות דוח מבקר המדינה, ומהר מאוד עורר זעם בקרב חברי הקבוצה. "אתה צריך להתבייש, זו אלימות לכל דבר ועניין", השיבה לו ח"כ מירי רגב

יממה לאחר פרסום דוח מבקר המדינה, האווירה בקבוצת הוויבר "רצים לכנסת" של חדשות 2 Online מתחממת. עו"ד אלדד יניב, המתמודד ברשימת "המחנה הציוני", העלה סרטון לקבוצה שבו בין השאר כינה את ראש הממשלה נתניהו "אפס" - ומיד עורר תגובות נזעמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עזבו את דוח מבקר המדינה, איזה אפס צריך להיות בן אדם שמבקש מהעובד שלו לקנות לו משהו ובמקום להוציא איזה שטר מהכיס ולתת לו שיקנה בשבילך...", אמר יניב בסרטון ששלח. "אתה שולח אותו לקנות משהו והוא צריך להוציא את הארנק שלו ולשלם מכספו? זה ראש ממשלה? זה חזיר", חתם.

הסרט ששלח יניב עורר במהרה סערה בקרב חברי הקבוצה, בעיקר ממחנה הימין, שמתחו ביקורת על התבטאויותיו. "אלדד זו בסך הכל מערכת בחירות. תפסיק עם הקללות ותפסיק להגיד שצריך לתת מכות... מאיפה כל האלימות הזו?", שאל שמעון ריקלין מהבית היהודי. "אין אף אחד שהשמאל שרוצה להגיד שהקריאות לאלימות והקללות מזכירות לו תקופות חשוכות?", המשיך ינון מגל, עמיתו למפלגה.

איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) נחלצה לעזרת חברהּ וענתה למגל: "לא שמעתי מילת הסתה אחת ומבטיחה שאם יופנו כאלה מהצד שלנו, אשתיק אותן". אולם אז צירף מגל צילומי מסך מתוך כתבה שפורסמה ב"הארץ", בה צוטט עו"ד כמי שקורא לנקוט אלימות "בשם הדמוקרטיה".

סערה בקבוצת הוויבר

"מכות למען הדמוקרטיה"

בשלב זה, עקץ ריקלין את נחמיאס ורבין ושאל לאן היא נעלמה. "היא לא נעלמה, היא הלכה להתייעץ עם אדלר", המשיך מגל בנימה הצינית. בימין קראו ליניב להתנצל מיד על התבטאויותיו. "תתבייש לך", קראה ח"כ מירי רגב מהליכוד. "הדברים שלך הם אלימות לכל דבר ועניין. לדבר בצורה כל כך נמוכה על ראש הממשלה, יצאת מדעתך? טיפת כבוד. והכי מצחיק שאתה נסיך היושר מועמד במפלגה שבה נמצא המושחת הכי גדול בוז'י ששתק בחקירת משטרה, כעורך דין הרי אתה יודע למי עומדת זכות השתיקה".

"בהתייעצות עם אדלר", מגל

"תתבייש לך", רגב

"מצחיק הוא שאתה היית לצד ברק כשכל זה קרה ואתה יודע מה קרה", המשיכה. "הרי אמרת על עצמך שעל מעשים שעשית עוד ישבו אנשים בכלא. אני מציעה לך להתנצל על השיח האלים והרדוד שאתה מנסה לקדם", אמרה רגב.

תגובתו של יניב לדברים לא איחרה לבוא. "מירי, ינון, ריקלין, מכיר את שלושתכם. יש בינינו חילוקי דעות על המון דברים. אף אחד מכם לא היה מתנהג כמו ביבי. אבל מה קפצתם?", שאל. "זה לא אתם שצריכים לדבר במקומו. אתם לא עשיתם. זה לא דוח עליכם. זה לא דוח נגדכם. לאן נעלם ביבי?".

"תעזבו אם זה פלילי או לא", המשיך יניב. "כל עוד יהודה וינשטיין הוא היועץ המשפטי ויוסף שפירא הוא מבקר המדינה, לא תיפתח שום חקירה פלילית נגד ביבי. שום חקירה, קטנה כגדולה. ביבי יודע טוב טוב למה הוא רצה את וינשטיין ושפירא כשומרי הסף שלו, אבל נניח לזה. לאן נעלם ביבי? למה ביבי מסתתר מאחורי עורכי דין ויחצ"נים שמבזים את עצמם בתקשורת? למה ביבי לא מופעי בעצמו ומסביר ועונה לשאלות".

הצטרפו גם אתם לקבוצת הווייבר של חדשות 2 Online. איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay, לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות. דרך נוספת לצפות בצ'אט על ידי לחיצה על הלינק הבא:

http://www.viber.com/ch2news