בשל איומים: אבטחה לח"כ לבני

תאובטח כמו מועמדת לראשות הממשלה: בעקבות הסכם הרוטציה עם הרצוג ולאחר מספר איומים על חייה שהתקבלו ברשת, החליטו במשטרה ובלשכת קצין הכנסת לתגבר את האבטחה על חברת הכנסת

איומים על חייה: ח"כ ציפי לבני (רויטרס)

פרסום ראשון: סגניתו של יצחק הרצוג במחנה הציוני ח"כ ציפי לבני תסתובב מעתה עם אבטחה מוגברת, זאת בעקבות מספר איומים שקיבלה על חייה והיותה מועמדת לראשות הממשלה - כך הוחלט בלשכת קצין הכנסת ובמשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות שיו"ר מפלגה הרצוג הוא המועמד הראשון לראשות הממשלה מטעם המחנה הציוני, גם לבני היא מועמדת לתפקיד בעקבות הסכם הרוטציה אליה הגיע עם הרצוג כחלק מהריצה המשותפת של העבודה והתנועה. מכאן, הוחלט להתייחס גם אליה כמי שייתכן ותמלא את התפקיד בעתיד ויש לאבטח אותה בהתאם.

לשיקולים הללו העובדה שלעמוד של לבני ברשת החברתית פייסבוק נשלחו מספר דברי נאצה וגם איומים על חייה, איומים בהם שירותי הביטחון לא מזלזלים.

לבני אינה הפוליטיקאית הראשונה שקיבלה איומים על חייה במהלך מערכת הבחירות הזאת. לפני חודש הוחלט לאבטח את שר הכלכלה נפתלי בנט בהופעות הפומביות שלו. בתחילת ינואר נאמר לאנשי לשכתו כי בעקבות איומים שקיבל תתוגבר האבטחה סביב השר.

בנוסף, הוחלט אז להרחיב את האבטחה גם סביב ביתו של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו) שאף הונחה לנסוע ברכב משוריין. מאז אהרונוביץ' שומר אמנם על תפקידו, אך הוא לא יתמודד לכנסת הבאה.