הממשלה צפויה לאשר היום את הארכת כהונת המפכ"ל דנינו בשנה נוספת

על רקע פרשת הרב והניצב שמסעירה את צמרת המשטרה, צפויה היום הממשלה לאשר את הארכת כהונת המפכ"ל יוחנן דנינו בשנה נוספת - זאת לאחר שהשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' החליט על כך לפני 10 ימים. גם נציב שירות בתי הסוהר אהרון פרנקו יישאר בתפקידו שנה נוספת

על רקע הפרשה: כהונת המפכ"ל תוארך (חדשות 2)

דווקא בזמן שפרשת הרב והניצב מסעירה את המשטרה, הממשלה תאשר את המשך כהונת הרב-ניצב: בישיבתה הבוקר, צפויה הממשלה להצביע על אישור הצעת השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' להאריך בשנה את כהונתם של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ושל נציב שירות בתי הסוהר אהרון פרנקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר אהרונוביץ', שהחליט להאריך את כהונת המפכ"ל לפני כעשרה ימים, אימץ בין השאר במכלול השיקולים שלו את מניעי ההחלטה שהובילה את שר הביטחון וראש הממשלה להאריך בזמנו בשנה נוספת את כהונת הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ. בעקבות החלטתו של השר לביטחון הפנים, לא צפויים שינויים בצמרת המשטרה.

דנינו שימש בעברו כמפקד המחוז הדרומי במשטרה. במאי 2011 נכנס לתפקידו כמפכ"ל ועם כניסתו לתפקיד גיבש תוכנית פעולה למשטרה תחת הכותרת: "שנת המפנה" ושם לו למטרה לחזק את הביטחון האישי של התושבים ולהעלות את אמון הציבור במשטרה. לאחר אישור הארכת כהונתו, הוא צפוי למלא קדנציה של 4 שנים בתפקיד במקום 3 שנים בלבד ויכהן בתפקידו עד מאי 2015.

גם כהונתו של הרמטכ"ל הוארכה בשנה

בחודש ספטמבר האחרון ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את המלצתו של שר הביטחון משה יעלון והחליט להאריך בשנה נוספת את כהונתו של הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ.

"זו תקופה שבה המזרח התיכון חווה סערות חסרות תקדים בהיקפן", הסביר אז שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, "בפנינו ניצבים אתגרים כבדים וחסרי תקדים, מקרוב ומרחוק, ואני סבור כי הרמטכ"ל גנץ הוא האיש הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון".