חברי המחנה הציוני סיירו בעוטף עזה: "עזה נותרה פצצת זמן מתקתקת, נדאג לתושבי העוטף"

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, שותפתו ציפי לבני - ובכירים נוספים במפלגה סיירו היום בגזרת עוטף עזה - והבטיחו לטפל בבעיות התושבים ולספק להם ביטחון: "נתניהו בחר לנהל מו"מ עם החמאס והוכיח שהוא חלש מולו", אמרו. "נחזק את כיפת ברזל, נחזיר את החיילים לישובים ונייצר מכשול קרקעי נגד המנהרות"

חברי המחנה הציוני בעוטף עזה, היום (חדשות 2)

הצוות הביטחוני של המחנה הציוני מציג תכנית: יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג, שותפתו ח"כ ציפי לבני ומועמד המפלגה לתפקיד שר הביטחון האלוף במיל' עמוס ידלין, סיירו היום (רביעי) בגזרת עוטף עזה - והשיקו את התכנית המדינית-ביטחונית של הרשימה המשותפת לכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בסיור, אליו הצטרפו גם שר הביטחון לשעבר ח"כ עמיר פרץ ומפקד סיירת מטכ"ל לשעבר ח"כ עמר בר-לב, פירטו אילו פעולות ינקטו בגזרה במטרה לספק ביטחון לתושבים: "עזה נותרה פצצת זמן מתקתקת ונתניהו נכשל בקרב מול החמאס. אנחנו נפעל באופן מיידי לספק ביטחון לתושבי העוטף", אמר הרצוג.

"אנחנו נחזק את כיפת ברזל, נחזיר את החיילים לישובים ונייצר מכשול קרקעי נגד המנהרות. נפעל להכות ביד קשה בטרור, לא נשחרר אסירים ולא נדבר עם חמאס", הוסיף. "נחזיר את בעיית עזה למרכז סדר היום הבינלאומי. נגייס את העולם לטובתנו ונגד החמאס על ידי קידום החלטת מועצת ביטחון לפירוז עזה".

לדברי הרצוג, מפלגתו תציע פירוז תמורת שיקום כלכלי: "ניצור הפרדה בין חמאס ובין האוכלוסייה האזרחית ויחד עם בעלות בריתנו האזוריות והבינלאומיות נביא לשינוי המציאות האזורית".

"50 ימים של רקטות הוכיחו שנתניהו חלש מול חמאס"

ח"כ ציפי לבני אמרה במהלך הסיור כי ראש הממשלה בחר לדחות את הצעת ההחלטה שהביאה לממשלה ושכללה את פירוז עזה, מניעת ההתעצמות של חמאס - והחלפת ממשלת חמאס: "במקום לאמץ החלטה זאת ביבי העדיף להגיד כן לחמאס".

"אנחנו נאמר לא לחמאס ולא לטרור - ונפעל נגדו בכוח. נדע לגייס את העולם לצדנו, נתקן את מערכת היחסים עם ארה״ב, שעמדה לצדנו בצוק איתן".

״נתניהו הצהיר שיהיה חזק מול חמאס אך במציאות 50 ימים של רקטות על תושבי ישראל הוכיחו את חולשתו מול חמאס", הצהיר מועמד המפלגה לתפקיד שר הביטחון, עמוס ידלין. "נתניהו בחר לשמר את חמאס ככתובת ולנהל עמו משא ומתן״.