הערכה: חקירה – לא לפני הבחירות

מסתמן כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יחכה לתום תקופת הבחירות כדי להחליט אם להורות על חקירה פלילית נגד נתניהו בעקבות פרסום דוח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה. צוותי עבודה פנימיים בפרקליטות בודקים גם את פרשות הבקבוקים ורהיטי הגן שלא הופיעה בדוח, אלא רק הוזכרו

יקבל החלטה לאחר הבחירות? וינשטיין (פלאש 90)

אחרי הפרסום אתמול של דוח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה, ייאלץ כעת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין להחליט האם להורות על חקירה פלילית נגד נתניהו בפרשת החשמלאי שהוזכרה בדוח וכך גם בפרשות הבקבוקים ורהיטי הגן. מסתמן כי הוא לא יעשה זאת בתזמון הזה - חודש לפני הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קולות שנשמעים בסביבתו של וינשטיין מזכירים כי בג"ץ הורה בעבר לפרקליטות לנקוט זהירות יתרה בפתיחת חקירה בתקופה כל כך סמוכה לבחירות. עדיין לא ברור איך הפרקליטות תתנהל הפעם ומה עוצמת החומרים שהועברו אליה.

חוץ מפרשת החשמלאי ישנם חומרים נוספים שהועברו כבר בתחילת החודש בעניין פרשות הבקבוקים ורהיטי הגן. גם בנושאים אלו העביר המבקר את החומר למשרדי הפרקליטות וטען שיש חשד לביצוע עבירות פליליות.

תיפתח חקירה פלילית נגדו? נתניהו (חדשות 2)

אולם, לאחר שהחומר נחת בפרקליטות אמרו גורמים במשרד היועץ המשפטי לממשלה כי החומר דל וספק אם הוא מתאים אפילו לבדיקת משטרה. עם זאת, צוותי עבודה פנימיים בפרקליטות שקיבלו את החומר בודקים אותו ומעניין לראות לאן הדוח יתגלגל, ולא פחות חשוב - מתי.

פרשת החשמלאי: מקורב לנתניהו הועסק ב"מצג שווא"

דוח המבקר על התנהלות מעון ראש הממשלה שפורסם אתמול חשף התנהלות מדאיגה, במסגרתה הועסק חבר מרכז ליכוד בניגוד לנהלים. אבי פחימה, שהיה החשמלאי הפרטי של הזוג, ביצע עבודות תחזוקת חשמל ביותר מעשרת אלפים שקלים בסופי שבוע, חגים ואפילו ביום כיפור - למרות שנפסל בשל קרבתו לשניים. פחימה סירב לפניית חדשות 2 להגיב לטענות נגדו: "אני לא מתראיין".

על פי נהלי המעון, עובדי אגף משאבים חומריים במשרד ראש הממשלה אחראים על עבודות החשמל בימי חול ובשעות העבודה. סמנכ"ל בכיר למבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה טען ב-2009, עם כניסת נתניהו לתפקיד, שיש צורך בהתקשרות עם חשמלאי חיצוני לסופי שבוע ולשעות הערב, כאשר העובדים אינם נמצאים - למרות העובדה שראשי ממשלה בעבר לא עשו זאת.

לאור הבקשה, אושרה התקשרות עקרונית עם חשמלאי "רק אם מדובר בעבודה דחופה שאינה סובלת דיחוי ליום חול". במסגרת ההליך נאספו הצעות מחיר מארבע חברות ונקבע כי לא תהיה התקשרות עם פחימה, שאף אירח את הזוג נתניהו בחגיגות המימונה בעבר.

החברה בה עובד פחימה הגישה את ההצעה הזולה ביותר, כך על פי הדוח, אך נפסלה בשל הקרבה לזוג. לאחר זמן קצר, החברה שנבחרה הודיעה שהחשמלאי יבצע את העבודות מטעמה כקבלן המשנה. המבקר הגדיר את העסקתו דרך חברה נוספת כ"מצג מטעה", שלפיו ההתקשרות הרשמית הייתה עם קבלן אחר, אך בפועל פחימה ביצע את העבודות מטעמו כקבלן משנה.

לקריאת הדוח המלא

דוח מבקר המדינה - סיקור מיוחד:

מעון ראש הממשלה: ריהוט ב-370 אלף שקלים, מיליונים לניקיון

המבקר: בית הנשיא חרג בקביעות מהתקציב

חופש כל 8 ימים והעלאות שכר לעובדי משמר הכנסת

עובדים במשרד רה"מ שילמו מכיסם הפרטי הוצאות אישיות - ולא קיבלו החזר