דרעי מקים עיתון: "חלק מההתחדשות"

יו"ר תנועת ש"ס מקיים בתקופה האחרונה מגעים להקמתו של ביטאון שיהווה שופר ושישקף את הקו החדש שהוא מנסה להוביל. בתקופה הקרובה צפויים גיוסים של שמות בולטים ופופולאריים של "טאלנטים" מהתקשורת החרדית

מקים עיתון. דרעי (חדשות 2)

ח"כ אריה דרעי פועל בימים אלו להקמת עיתון יומי. בתקופה האחרונה מנהל יו"ר ש"ס מגעים עם שורה של משקיעים וכן עם כותבים ופרשנים בכירים. העיתון צפוי לשמש, כפי שנהוג ומקובל בעיתונות החרדית, סוג של ביטאון בשירות הקו של מי שמוציא אותו לאור. במקרה הזה דרעי זקוק לעיתון שישמש שופר למהלכים שלו ושישקף את הקו החדש שהוא מנסה להוביל. בתקופה הקרובה צפויים גיוסים של שמות בולטים, "טאלנטים", מהתקשורת החרדית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה חלק מההתחדשות שאריה מנסה להפיח בתנועה בתקופה האחרונה", הסביר אחד ממקורביו. "ברור שאם יהדות התורה על כל פלגיה וגווניה מוציאה ארבעה יומונים, אין שום סיבה שלש"ס, שלה ציבור לא פחות גדול, אם לא יותר, צריך להיות עיתון רציני".

אותו גורם מוסיף כי עם הקמת ש"ס פעל אריה דרעי לביסוס שני גופים: הראשון הוא מערכת החינוך של התנועה, והשני הוא הקמת ביטאון שבועי - "יום ליום". עיתון שהחל כיומי ולאור קשיים כלכליים הצטמצם למודל של עיתון שבועי. כיום מחזיקה ש"ס 50% מהשליטה בעיתון. אחת האפשרויות שנבחנות בימים אלו היא רכישת מלוא השליטה בעיתון, באם המגעים לא יבשילו, היא הקמת מותג חדש - מהלך שמטבע הדברים עלול להוביל לסגירת העיתון הקיים.

המהלך הזה גם מדיף כמובן ריח ברור של ניסיון לביסוס מעמדו של אריה בהנהגת התנועה, בעיקר כעת כשמרן איננו. מדובר בצעד צפוי ומתבקש מול היחסים המעורערים בין אריה דרעי ליו"ר הקודם אלי ישי שפוגעים ללא ספק בפופולאריות של דרעי וביכולת שלו להתמקד ביעדים שהיה רוצה להוביל - חזרה לממשלה, שיקום פעילות השטח של ש"ס ובעיקר ביסוס מעמדו בהנהגת ש"ס.

מנכ"ל עיתון "יום ליום", עו"ד רונן פרץ, אישר כי מתנהל משא ומתן על השלמת רכישת העיתון על ידי ש"ס והפיכתו לעיתון יומי. בלשכתו של דרעי סירבו להגיב על הדברים.