השר ארדן בתגובה לדוח: "המבקר נכנע לתקשורת"

שעות ספורות אחרי פרסום דוח מבקר המדינה הנוגע להוצאות מעון ראש הממשלה, התייצב שר הפנים באולפן חדשות 2 והגן על נתניהו. "אין בפרשות היבט פלילי", הדגיש. "למה לא דנים בהוצאות של שמעון פרס?". צפו בריאיון‎

 השר גלעד ארדן ממשיך בקו התקיף שבו נוקטים אנשי הליכוד נגד דוח המבקר העוסק בהוצאות מעון ראש הממשלה. "נדמה שהמבקר נכנע ללחצים המתמשכים שמפעילים כלי התקשורת", טען בריאיון לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מדברים על נורמות ועל סטנדרטים, אך נורמות חייבות בגורם בר השוואה", הסביר ארדן. "מדוע אנחנו מחליטים שלמעלה מ-75 אלף שקלים להוצאות ניקיון נחשבים כסכום גבוה? צריך להשוות את זה לבית הנשיא או בתי מנהיגים אחרים בעולם. כשמפרסמים חודש לפני הבחירות דוח שמדבר על נורמות כשאלו, זה עניין בעייתי. אין כאן שום דבר פלילי וגם לא יהיה".

באשר לשאלת התשלום בעבור מוצרים כפי שנטען בדוח מבקר המדינה, טען כי "צריך להבהיר שהציבור לא יודע שהמחוקק קבע שראש הממשלה אינו אדם פרטי. החוק פוטר אותו מעיסוק בעניינים אלה, כל הוצאותיו משולמות. כשהוא חולה, הוא לא עומד בתור לסופר מרקט".

ארדן אף הוסיף כי "מעולם לא ישבה ועדה שישבה וביצעה הבחנה בין המשקאות שמגישים לאורחי המעון, לבין המוצרים להם נדרש ראש הממשלה כמו טיפות אף. זאת ועוד, ראש הממשלה מניח שהעובד שביצע עבורו את העבודה במסגרת את תפקידו, הגיש קבל ואף קיבל החזר בעבור המוצרים".

"החשמלאי לא הוזמן על ידי בני הזוג נתניהו"

כשהתבקש להתייחס לסוגיית עבודתו של אבי פחימה כחשמלאי במעון ראש הממשלה, זאת לאחר שהעסקתו הישירה נפסלה. "אני מקווה שראש הממשלה לא מתעסק בהחלטות כמו זהות החשמלאי וחברת הניקיון במעון. לשם כך קיים משרד ראש הממשלה. ועדת השלושה, שמעמדה החוקי המדויק טרם הוסדר, קבעה שהעסקתו הישירה הינה עניין פסול. נושא העסקתו של פחימה, שאגב אינו חבר מרכז הליכוד כפי שנטען, צריך להיבדק".

ארדן אף ציין כי פחימה עצמו לא זומן על ידי בני הזוג נתניהו, לבטח ביום הכיפורים. "זה עניין בדוק. בני הזוג לא שהו בשנים האחרונות במהלך החג בירושלים והם לא היו בבית".