מני נפתלי: "אדון וגברת נתניהו - תתביישו לכם"‎

מתקפה חריפה של אב הבית לשעבר, שהגיב על ההאשמות נגדו שלפיהן ההוצאות במעון נתניהו האמירו בתקופת כהונתו: "אני פגוע". פרקליטתו: "מני אשם בהוצאות של מיליונים?". הוא לא התייחס לתוכן הטענות‎

מני נפתלי, ארכיון (חדשות 2)

מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה שתבע את משרד ראש הממשלה ואת בני הזוג נתניהו, השיב הערב (שלישי) לטענות שהושמעו נגדו היום על ידי אנשי הליכוד ומקורביו של נתניהו. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור ישיר כאן בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתי המום", תיאר מני נפתלי את תחושותיו לאחר שהתבשר על טענותיו של נתניהו נגדו. "לא התכוונתי בכלל להגיע לסיטואציה הזאת. אני ממש פגוע. אני ממש לא מאמין שהגעתי למצב הזה. אני בסך הכל תובע על זה שפגעו בי בעבודה. כל עובדי משרד ראש הממשלה יודעים בדיוק מי זה מני נפתלי".

עם זאת, לגופו של עניין, מני נפתלי סירב להגיב לטענות שהשמיעו היום מקורביו של נתניהו. "אני כרגע לא מגיב על זה", הוא השיב לעיתונאים ששאלו אותו על תוכן הדברים של הליכוד. "יש את הנתונים, יש דברים שממש לא קשורים ספציפית למני נפתלי. אף אדם לא החזיק שם יותר משנה".

מאשים את נפתלי בהוצאות המעון. נתניהו (לע"מ)

"אדון וגברת נתניהו, תתביישו לכם", הוסיפה פרקליטתו של נפתלי, עו"ד נעמי לנדאו, בפתח מסיבת העיתונאים. "בחלומות השחורים ביותר שלו, מני לא דמיין שראש הממשלה ורעייתו ישקרו כך לציבור, באופן נפשע, ינהלו קמפיין אישי להשחרת דמותו בכל מחיר, רק משום שמני נפתלי מבקש למצות את זכויותיו החוקיות כעובד".

"מר נתניהו, האם אתה מאשים את מר מני נפתלי ברכישת מאות בקבוקי אלכוהול ואינספור נרות?", תהתה לנדאו. "האם המטרה הפוליטית שלך מקדשת את כל האמצעים? איך אתה מעז לקשור את מני נפתלי להוצאות של המעון הרשמי בירושלים וגם לבית הפרטי שלך בקיסריה, שממומן בכספי הציבור?".

"אדון וגברת נתניהו, תתביישו". לנדאו (חדשות 2)

מהליכוד נמסרו בתגובה שתי דוגמאות לניהול של מני נפתלי - כך לטענת המפלגה. "מתוך תצהיר עובד המעון, אמנון זכאי: 'באחד המקרים הכינה עפרה שמעון ארוחת ערב למשפחת נתניהו, אך מני נפתלי השליך לפח... והזמין על דעת עצמו כמויות מזון גדולות ממלון פלאז'ה. כששמעון שאלה אותו למחרת מדוע עשה כן, השיב שיש לנו הסכם מסגרת ותקציב גדול, ואני יכול להזמין מה שאני רוצה'. מתוך תצהיר של עובדת בית ראש הממשלה, עפרה שמעון: 'אני נהגתי להעביר למני רשימת מצרכים לפי צרכי הבית. נכחתי מספר פעמים רב שמני רכש מוצרים בהיקף גדול ממה שביקשתי וכששאלתי אותו מדוע הוא הזמין כל כך הרבה מוצרים, הוא נהג להשיב: אני אב הבית, אני קובע ואת אל תתערבי'".

הליכוד: "הוצאות המעון ירדו לאחר עזיבתו של נפתלי"

מוקדם יותר היום, עם פרסום דוח המבקר על הוצאות מעון ראש הממשלה, טען הליכוד בתגובתו כי "הוצאות המעון ירדו משמעותית בשנתיים האחרונות. ההוצאות גדלו משמעותית בתקופה מסוימת, שבה ניהל את המעון הרשמי מני נפתלי - עובד ממורמר לשעבר, המוביל מסע השמצות והכפשות נגד ראש הממשלה, על מנת להוציא כספים שלא כדין מקופת המדינה ולפגוע בראש הממשלה ובליכוד בתקופת בחירות".

עוד הוסיפו במפלגת הליכוד והדגישו כי "הוצאות המעון הרשמי ירדו ופחתו משמעותית לאחר עזיבתו של נפתלי את התפקיד".