אהרונוביץ' החליט: כהונתו של המפכ"ל תוארך בשנה

השר לביטחון הפנים גיבש את החלטה זהה גם לגבי נציב שירות בתי הסוהר אהרון פרנקו, שיישאר שנה נוספת בתפקידו. בעקבות ההכרזה, לא צפויים שינויים בצמרת המשטרה

אהרונוביץ': דנינו יישאר שנה נוספת (אור מני, פייסבוק משטרה)

דנינו ופרנקו נשארים? השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' גיבש את החלטתו להאריך בשנה את כהונתם של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ושל נציב שירות בתי הסוהר אהרון פרנקו. להארכת המינויים נדרש עוד אישורה של הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר אהרנוביץ' אימץ בין השאר במכלול השיקולים את מניעי ההחלטה שהובילה את שר הביטחון וראש הממשלה להאריך בעוד שנה את כהונת הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ. בעקבות החלטתו של השר לביטחון הפנים לא צפויים שינויים בצמרת המשטרה.

הפרסומים הערב בתקשורת אודות הארכת הכהונה לשני בעלי התפקידים הבכירים גרמו מבוכה לשר. זאת מאחר שלא הספיק להודיע רשמית לדנינו ופרנקו אודות ההחלטה.

דנינו שימש בעברו כמפרד המחוז הדרומי במשטרה. במאי 2011 נכנס לתפקידו כמפכ"ל ועם כניסתו לתפקיד גיבש תוכנית פעולה למשטרה תחת הכותרת: "שנת המפנה" ושם לו למטרה לחזק את הביטחון האישי של התושבים ולהעלות את אמון הציבור במשטרה.

גם כהונתו של הרמטכ"ל הוארכה בשנה

בחודש ספטמבר האחרון ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את המלצתו של שר הביטחון משה יעלון והחליט להאריך בשנה נוספת את כהונתו של הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ.

"זו תקופה שבה המזרח התיכון חווה סערות חסרות תקדים בהיקפן", הסביר אז שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, "בפנינו ניצבים אתגרים כבדים וחסרי תקדים, מקרוב ומרחוק, ואני סבור כי הרמטכ"ל גנץ הוא האיש הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון".