ברגע האחרון: סלומינסקי ביטל את הדיון על העלאת הארנונה

במהלך הדיון שהיה אמור להתקיים היום בוועדת הכספים, היו צפויים חברי הוועדה לאשר תיקון שהיה מאפשר את העלאת מחירי הארנונה. זמן קצר לפני קיום הדיון הודיע יו"ר הוועדה על ביטולו ובכך מנע את אישור המהלך שהוביל משרד האוצר. "עדיין לא נמצאה הנוסחה שמקובלת על כולם", אמר סלומינסקי בפתח הישיבה

ועדת הכספים, ארכיון (יוסי זילברמן, חדשות 2)

יושב ראש ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), החליט לבטל היום (ג') ברגע האחרון את הדיון בו הייתה צפויה הוועדה שבראשו הוא עומד לאשר תיקון שהיה עלול לאפשר העלאה בתעריפי הארנונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטרה הסופית של התיקון נועדה לאפשר למסות מרפסות, חניונים ושטחים משותפים נוספים בבניינים למגורים ולא למגורים. ועדת הכספים הייתה אמורה לאשר היום לרשויות מקומיות לשנות את חישוב שיטת הארנונה הקבועה בצווי המסים העירוניים, שאותה לא ניתן לשנות מאז שנת 1985.

בפתח ישיבת ועדת הכספים אמר ח"כ סלומינסקי כי "המגמה היא שלא לעלות את הארנונה מעל המותר בגין השינוי הזה ואנו צריכים למצוא את הנוסחה. עדיין לא נמצאה הנוסחה שמקובלת על כולם".

"הקריטריונים לא עודכנו מאז שנות ה-50"

"שר הפנים ושר האוצר לא רוצים להעלות את הארנונה וכמובן גם אני לא", הדגיש סלומינסקי. הדיון נקבע להיום במסגרת החלטת ממשלה מחודש מאי האחרון בנושא "הגברת היציבות התקציבית בשלטון המקומי", שמטרתה לשפר את מצבן הכלכלי של הרשויות המקומיות.

תיקון החקיקה יתיר לעיריות לגבות עוד אלפי שקלים בארנונה על חדרי מדרגות וחניה, בכפוף לאישור שרי האוצר והפנים. ברגע האחרון החליט סלומינסקי לדחות את הדיון בעקבות בקשתו של שר הפנים גדעון סער. במשרד האוצר מתעקשים להסביר כי אין מדובר על מתן הכשר להעלאת ארנונה אלא על "עדכון קריטריונים שלא עודכנו מאז שנות ה-50", כפי שציין גורם בכיר במשרד.