לקראת דוח המבקר: ישיבה דחופה במעון רה"מ

בלשכת ראש הממשלה נערכים לפרסום ב-16:00 של דוח מבקר המדינה על הוצאות בני הזוג נתניהו וכינסו דיון בהשתתפות שרים וח"כים בליכוד על דרכי התגובה וההתמודדות עם הגילויים החדשים. בליכוד תודרכו להסיט את האש לכיוון ההתייחסות בדוח להתנהלות בית הנשיא בתקופת פרס ‎

דיון דחוף, נתניהו (רויטרס)

בלשכת רה"מ נערכים מבעוד מועד לקראת הפרסום היום (שלישי) בשעה 16:00 של דוח מבקר המדינה העוסק בהוצאות מעונו של נתניהו. לישיבת ההכנה שהתכנסה בבהילות במעון הרשמי שברחוב בלפור בירושלים, הנמצא בימים האחרונים בכותרות, הוזמנו השרים גלעד ארדן ויובל שטייניץ וחברי הכנסת אופיר אקוניס, דני דנון וציפי חוטובלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כחלק מפעולת המנע, תודרכו בימים האחרונים גורמים בליכוד להסיט את האש הצפויה לעבר חלק נוסף בדוח המבקר, העוסק בהוצאות של בית הנשיא במהלך כהונות של שמעון פרס. בנוסף, צפויה להתקיים היום בבית סוקולוב בתל אביב מסיבת עיתונאים של בכירי הליכוד דקות לאחר פרסום הדוח, שנועדה להדוף את הטענות העולות ממנו.

המבקר יוסף שפירא בדק בין היתר את ההוצאות בתחומי הניקיון, האחזקה והריהוט במעון שמגיעות לסכומים של מאות אלפי שקלים מדי שנה. עם זאת המבקר לא בדק את ההתנהלות של בני הזוג נתניהו בפרשת ריהוט הגן ובפרשת מחזור הבקבוקים, מאחר והממצאים הועברו לעיון היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שיבדוק האם יש פגם בהתנהלותם.

הביקור במעון רה"מ (צילום-מסך)

כחלק מהמאבק על התודעה הציבורית, דבר שהופך לקריטי 29 ימים לפני הבחירות לכנסת, פורסם שלשום סרטון בעמוד הפייסבוק של מעצב הפנים מושיק גלאמין שבו הוא סוקר, בליווי אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, את המעון ברחוב בלפור בירושלים ואת התנאים הבעייתים לכאורה בו. בין היתר נראים שם הקירות המתקלפים, הדלתות שנפתחות לאחר מאמץ רב ואת המטבח המיושן.

יריביו הפוליטיים של נתניהו לא נשארו אדישים לסרטון שצבר עד כה מאות אלפי צפיות, והיום פרסמו צעירי "המחנה הציוני" תגובה משלהם: בסרטון קצר שהועלה היום לרשת, נראים הפעילים כשהם מבקשים תרומות עבור בני הזוג נתניהו, על כך שהציגו עצמם כנזקקים, כלשונם.