אושר: עד 5 שנות מאסר למפיצי תכנים מיניים ברשת

הצעת החוק של ח"כ יפעת קריב (יש עתיד) עברה בקריאה שנייה ושלישית בכנסת. על פי ההצעה, חל איסור על הפצה של תכנים מיניים ברשת. "הדבר יעזור להילחם בתופעת ה'אונס הווירטואלי'"‎

מפיצי תכנים מיניים יישלחו למאסר (AP)

הפצת תוכן בעל אופי מיני ברשת? אתה עלול להיאסר: הכנסת אישרה היום (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יפעת קריב (יש עתיד) האוסרת על הפצה של תכנים מיניים באינטרנט וברשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההצעה, יורחב החוק למניעת הטרדות מיניות ויכלול מקרים שבם הפצת תמונותיו של אדם ללא ידיעתו או בכפייה מבלי שידע והסכים, ייחשבו הטרדה מינית שדינה עד 5 שנות מאסר. העבריין יהפוך לעבריין מין והנפגעת תוכר כנפגעת של הטרדה מינית.

הצעת החוק "נולדה" בעקבות המקרה שנחשף לפני כשנה, בו צולמה אישה צעירה כשהיא מקיימת יחסי מין עם בן זוגה, ולאחר שהם נפרדו הופצו הסרטונים ברשת ה"וואטס-אפ" ונגלו לעיניהם של עשרות אלפי אנשים.

החוק יסייע להילחם ב'אונס וירטואלי'

יוזמת החוק. ח"כ קריב (יח"צ)
"בימים אלה, אנו עדים לעוד ועוד מקרים של תקיפות מיניות שתועדו ומופצים בציבור ללא מעצורים וללא גבולות. ההתערבות החקיקתית הזאת היא הכרחית ותעזור להילחם בתופעה המזעזעת של 'אונס וירטואלי'. זה הישג גדול לקורבנות של עבירות מין", אמרה יוזמת החוק ח"כ קריב.

לדבריה, הפצה של סרטים ותמונות כאלה "הם לא מעשי קונדס כיוון שהם עלולים להרוס חיים של אנשים ושל נערות צעירות שחלקן מפתחות לאחר מכן רצון להתאבד או שהופכות בעל כורחן לכוכבות פורנו. זו תופעה מסוכנת שצריך לעקור מהשורש ואני שמחה שגם כנסת ישראל חושבת ככה."