אלפי חרדים הפגינו בי-ם: "נחרים את הבחירות"

אנשי הזרם הליטאי בירושלים ערכו עצרת לכבוד 4 בני הישיבה ששוחררו מהכלא הצבאי לאחר שסירבו להתגייס לצה"ל. ההמונים קראו לציבור החרדי שלא להצביע בבחירות הקרובות לכנסת, במחאה על הקו הפרשני לדבריהם שנקטה מפלגת יהדות התורה במאבק נגד חוק הגיוס

אלפים הפגינו בירושלים (חדשות 2)

אלפי חרדים השתתפו הערב (שני) בעצרת לרגל שחרורם של ארבעה תלמידי ישיבות משתמטים ששוחררו מהכלא הצבאי. המפגינים צעדו בשירה וריקודים עם תזמורת, כשהם נושאים על כפיים את הבחורים ומבטיחים להמשיך להיאבק נגד גיוס בני הישיבות גם במחיר הליכה לכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העצרת נועדה להעביר מסר בלתי מתפשר בסוגיית הגיוס, אך לא פחות מכך - זהו מפגן כוח פנימי בציבור החרדי. המפגינים ברובם הם אנשי הפלג הליטאי ירושלמי, בהנהגת הרב שמואל אוירבך, המוביל קו בלתי מתפשר בסוגיית הגיוס ומסרב לכל דיאלוג עם צה"ל.

המסר שהעבירו האלפים הערב הוא של החרמת הבחירות. לטעמו של הרב אוירבך, מפלגת "יהדות התורה" נקטה קו פשרני מידי, ועל כן הוא יורה לחסידיו להחרים את הבחירות ולא לתמוך במפלגה החרדית האשכנזית.

המוחים קראו להחרים את הבחירות (חדשות 2)

במפלגת "יהדות התורה" מודאגים מהמהלך ועל פי בכירים במפלגה, מחאה של אלפים מתלמידיו של הרב אוירבך שלא יגיעו לקלפיות עשויה להוביל לאיבוד המנדט השביעי של המפלגה.