הסוף לשיחות מיניות בצ'טים ברשת?

הצעת חוק חדשה מבקשת לעשות סדר בחדרי הצ'טים באינטרנט, בשל מקרים רבים של הטרדות מיניות של קטינות וקטינים. על פי היוזמה, תהיה חובה להכניס לחצן המתריע על פגיעה מינית, והמפעילים יחויבו להעביר דיווחים למשטרה. יוזמת ההצעה, ח"כ מרב מיכאלי: "חייבים להגן על קטינות וקטינים בעולם הווירטואלי"

הצ'טים באינטרנט יפוקחו? אילוסטרציה (AP, חדשות 2)

יותר ויותר תיקים נפתחים במשטרה בעקבות תלונות על גברים שמטרידים קטינים וקטינות בחדרי צ'ט ברשת, אך ייתכן שבקרוב יהיה הרבה יותר קשה לקיים שיחות בעלי תוכן מיני בצ'טים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הצעת חוק חדשה של ח"כ מרב מיכאלי (העבודה), שתוגש בימים הקרובים, על מפעילי חדרי צ'טים באינטרנט תהיה חובה לדאוג לאמצעי אבטחה. כך למשל בחדרי הצ'טים יהיה על פי היוזמה אמצעי דיווח מיידי על תכנים פוגעניים או בעלי אופי מיני, וכפתור הדיווח יופיע במיקום מרכזי ובאופן בולט בעמוד השיחה.

בנוסף, על מפעילי הצ'טים יהיה להעביר דיווחים למשטרה בתוך 24 שעות, על שימוש פוגעני שבוצע כלפי קטינים. מי שמכיר את הצ'טים, יודע שיש חלוקה לחדרים שונים, ועל כן הצעת החוק קוראת לקבוע כי הודעה תישלח למשתמשים שבה יהיה כתוב: "שים לב, הנך מועבר לחדר צ'ט פרטי - אם אתה קטין או קטינה את/ה עלול/ה להיחשף לתכנים פוגעניים".

"האינטרנט הוא עולם שלם שיש בו דברים נהדרים וגם פדופיליה ופגיעה מינית. החוק חייב להגן על קטינות וקטינים בעולם הוירטואלי בדיוק כמו בעולם האמיתי", אמרה לחדשות 2 Online יוזמת ההצעה, ח"כ מרב מיכאלי. "הצעת החוק למניעת עבירות מין בקטינים הופכת את חדרי הצ'ט ואת את הפניות ברשתות חברתיות למוגנות יותר, ודורשת חובות דיווח על עברייני המין ועונשים ראויים להם".

עוד ציינה כי "הצעת החוק גם מטילה חובה על ספקי גישה להעלים אתרים פדופילים, לפי דרישה מפורשת של משטרת ישראל.הרשת צריכה להיות מקור למידע, לבידור ולקשרים, ולא שטח הפקר לפגיעות בקטינים וקטינות".

רק בימים האחרונים נעצר מורה בית ספר יסודי בירושלים, בחשד שהטריד מינית נערות קטינות בצ'טים באינטרנט. מעצרו הוארך, והחקירה בעניינו נמשכת.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv