מה קרה כשאסי עזר פגש את השר נפתלי בנט?

פגישה בלתי שגרתית נערכה אמש באחת מהמסעדות בתל אביב. מצד אחד של השולחן - השר נפתלי בנט ורעייתו גילת, מהצד השני - מנחה הטלוויזיה אסי עזר. השניים נפגשו עקב בקשתו של עזר, שביקש להסביר לשר בנט אודות חשיבות יוזמות החקיקה לטובת זוגות חד-מיניים. "אני מקווה שבנט מבין שיש לו הזדמנות לעשות היסטוריה", כתב עזר

פגישה לילית. בנט ועזר (יח"צ, חדשות 2)

יוזמת החקיקה לטובת זוגות חד-מיניים עברה משולחן הכנסת - לשולחן של מסעדה בלב תל אביב: אמש נערכה פגישה מסקרנת במיוחד בין השר ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ורעייתו גילת לבין מנחה הטלוויזיה אסי עזר. סיבת הפגישה: פוסט שפרסם עזר בפייסבוק, בו ביקש לערוך פגישה עם בנט יחד עם בן הזוג שלו, ולהסביר לו כמה חשוב בעיניו לקדם חוקים לטובת הקהילה הגאה בישראל - זאת על רקע התנגדות מפלגתו של בנט להכרה רשמית בחוק של הענקת הטבות מס לזוגות חד מיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אז נפגשתי עם השר בנט ואשתו גילת. ניסיתי להסביר לשר בפגישה את החשיבות שיש להחלטות העתידיות שלו בכל הנוגע לקהילת הלהט"ב (אבל לא רק) ולהצעות החוק שהעלו לאחרונה חברי מפלגת יש עתיד. יש כאן הזדמנות לעשות היסטוריה בכל הנוגע לשוויון זכויות ולזכויות אדם", כתב עזר לאחר הפגישה בעמוד הפייסבוק שלו.

את הפגישה ביניהם, שנערכה ללא בן הזוג של עזר, אלברט, השוהה בחו"ל, הוא הגדיר כ"תרבותית ונעימה". עזר ציין כי הוא הבין מבנט שהוא מחפש אחר דרכים לקדם חקיקה לטובת הקהילה הגאה מבלי לפגוע בצביון היהודי של המדינה.

"אני מקווה שהוא יצליח. אני מקווה שהוא באמת מנסה. הכוח כרגע נמצא בידיים שלו. הוא רק צריך להיות אמיץ ולקחת את ההחלטות הנכונות, הלא פופוליסטיות, לפחות כלפי חלק מהבוחרים שלו", הוסיף עזר. "גם אם בסוף הוא יחליט שהוא נגד, וימנע ממני וחבריי וחברותיי הגאים והגאות את האופציה החוקית להקים משפחה בישראל, זה עדיין לא יעצור בעדנו מלעשות את זה. כי זו זכות בסיסית לאהוב וזו זכות בסיסית להקים משפחה ולעשות ילדים".

עזר הודה לבנט ורעייתו על ארוחת הערב ועל כך שניאותו להיפגש עמו ואמר כי הוא חושב שהשר מבין שנוצר חלון הזדמנויות בכנסת הנוכחית לחקיקת חוקים ותקנות לטובת הקהילה הלהט"בית. "הגיע הזמן להצעיד את המדינה הדמוקרטית שלנו צעד קדימה, וסוף סוף יש כנסת מעט יותר "שפויה" שזה יכול לקרות בה, ואני חושב שהשר בנט מבין את זה. הוא לא יכול להרשות לעצמו להיות זה שיעצור תהליך כל כך יפה וחשוב וכן, גם מרגש", סיכם עזר.

מסביבתו של השר בנט נמסר בתגובה: "הייתה פגישה מאוד טובה במסעדה כשרה בתל אביב. השר ואסי קבעו לשמור על קשר".

הכנסת אישרה בקריאה טרומית: הטבות מס לחד-מיניים

מליאת הכנסת אישרה אתמול (ד') בקריאה בטרומית את הצעת חוק של ח"כ עדי קול (יש עתיד) המסדירה הטבות מס לבני זוג מאותו מין. "אני מברכת על אישורה של הצעת החוק וגאה בהישג", אמרה ח"כ קול. "אין לי ספק כי מדובר בנקודת ציון משמעותית בתהליך להשוואת זכויות לבני זוג מאותו מין בישראל".

יוזמת החקיקה לטובת חד-מיניים. ח"כ קול (ורדי כהנא)


"אשמור על העקרונות ומהות החוק גם בהמשך תהליך החקיקה", הוסיפה קול. "צר לי שחברי האופוזיציה בחרו להמנע מהצבעה על חוק כל כך חשוב, לאחר שבכל שנותיהם בקואליציה לא הצליחו לעגן זכויות למען ההומואים והלסביות בחקיקה".

ראש מפלגתה של קול, שר האוצר יאיר לפיד, אמר במהלך הדיון כי "הצעת החוק באה לתקן עוול ולאפשר גם להורים חד מיניים ליהנות מנקודות זיכוי למס. המילה סובלנות באה מהמילה סבל, זה לא דבר קל לקבל את השונה ממך".

כל חברי סיעת מרצ נמנעו ויצאו בהפגנתיות מאולם המליאה. לטענתם, מטרת העברת החוק בקריאה טרומית נועדה להביא לגניזת החוק על ידי יש עתיד. חברי הכנסת אומרים כי בסופו של דבר, משרד האוצר לא יישם את התקנות לשוויון במתן נקודות זיכוי מס עבור זוגות חד מיניים.