בדיון סוער אושר טרומית החוק להטבות מס לזוגות חד מיניים

הצעת החוק עברה את השלב הראשון אחרי שחברי סיעת מרצ נמנעו ויצאו במחאה מהאולם בטענה כי לפיד מעוניין לגנוז את החוק בהמשך. יוזמת הצעת החוק, ח"כ עדי קול: "הצלחנו היכן שמפלגות האופוזיציה כשלו במשך שנים"

מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה בטרומית את הצעת חוק של ח"כ עדי קול (יש עתיד) המסדירה הטבות מס לבני זוג מאותו מין. "אני מברכת על אישורה של הצעת החוק וגאה בהישג", אמרה ח"כ קול. "אין לי ספק כי מדובר בנקודת ציון משמעותית בתהליך להשוואת זכויות לבני זוג מאותו מין בישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אשמור על העקרונות ומהות החוק גם בהמשך תהליך החקיקה", הוסיפה קול. "צר לי שחברי האופוזיציה בחרו להמנע מהצבעה על חוק כל כך חשוב, לאחר שבכל שנותיהם בקואליציה לא הצליחו לעגן זכויות למען ההומואים והלסביות בחקיקה".

כל חברי סיעת מרצ נמנעו ויצאו בהפגנתיות מאולם המליאה. לטענתם, מטרת העברת החוק בקריאה טרומית נועדה להביא לגניזת החוק על ידי יש עתיד. חברי הכנסת אומרים כי בסופו של דבר, משרד האוצר לא יישם את התקנות לשוויון במתן נקודות זיכוי מס עבור זוגות חד מיניים.

"גאה בהישג". ח"כ קול (פייסבוק)

לפיד לחברי האופוזיציה: "לא הצלחתם להעביר חוקים דומים בעבר"

ראש מפלגתה של קול, שר האוצר יאיר לפיד, אמר במהלך הדיון כי "הצעת החוק באה לתקן עוול ולאפשר גם להורים חד מיניים ליהנות מנקודות זיכוי למס. המילה סובלנות באה מהמילה סבל, זה לא דבר קל לקבל את השונה ממך".

חברי הכנסת מסיעות האופוזיציה תקפו את לפיד במהלך נאומו וטענו כי ההצבעה הינה אחיזת עיניים. לפיד השיב להם כי "ההצעה תעבור כלשונה כי כך החליטה הקואליציה". לפיד הוסיף ואמר לחברי הכנסת: "במשך שנים, גם כשישבתם בקואליציה, לא הצלחתם להעביר חוקים דומים".