פרס שוחח עם נהג האוטובוס: "הצלת חיים של רבים"

נשיא המדינה התקשר לנהג האוטובוס והאזרח, שהבחין במטען באוטובוס בבת ים, ושיבח אותם על עירנותם. "כל העם אומר ברכת הגומל", אמר פרס. במקביל, גינה ליברמן את ניסיון הפיגוע והדגיש: "הטרור לא נח אף פעם"

גינויים חריפים לצד ברכות לגיבורי היום: במערכת הפוליטית הגיבו לניסיון הפיגוע שהתרחש היום (א') בשעות הצהריים בקו 240 של "דן" בצומת הרחובות מבצע סיני וכצנלסון בבת ים. נשיא המדינה שמעון פרס אף שוחח עם נהג האוטובוס והאזרח, שהבחין במטען שהונח בתוך תיק סמוך לדלת האחורית - והודה להם על עירנותם שמנעה אסון כבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחתו עם נהג האוטובוס מיכאל יוגר, אמר פרס: "כל העם היום אומר ברכת הגומל, הצלת כל כך הרבה חיים במהירות, בזריזות ובאומץ, אין כמוך- כל המציל נפש אחת כאילו מציל עולם ומלואו אבל אתה הצלת הרבה נפשות. הם אסירי תודה, אנחנו אסירי תודה ואני רוצה ללחוץ את ידיך על מעשה נפלא. מסור לכל הילדים והמשפחה שלך שאנו גאים באבא שלהם ובמשפחה שלכם. תברך את כולם בשם המדינה כולה".

נהג האוטובוס בו הונח המטען, היום (חדשות 2)


הנהג הודה לנשיא על הדברים ואמר: "תודה רבה לך כבוד הנשיא על המילים. שמחתי לשוחח אתך, אני מודה לבורא עולם שנתן לי הזכות להיות בחיים ולא להישאר באוטובוס". פרס שוחח גם עם האזרח דוד פפו, שסייע בפינוי והפנה את תשומת לב הנהג לפצצה באוטובוס. הנשיא ביקש להודות גם לפפו על הערנות והאכפתיות שגילה כשזיהה את מטען הנפץ ואמר כי תשומת לבו הובילה להצלת חיי הנוסעים.

"ניסיון הפיגוע היום באוטובוס בבת-ים הוא תזכורת, שלמרבה המזל נגמרה בשלום, שהטרור שמאיים עלינו אינו נח אף פעם", כתב שר החוץ אביגדור ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו.

לדבריו, התקופות השקטות שאנו נהנים מהן הן תודות לעבודת הסיכול החשובה שעושים כל גופי הביטחון. "זה לא בגלל שהטרוריסטים לקחו פסק זמן בגלל משא ומתן מדיני או מכל סיבה אחרת", הדגיש.

"עלינו להמשיך לעמוד על המשמר". ליברמן (יוסי זילברמן)

"אויבינו תמיד מנסים לפגוע בנו. העירנות מנעה אסון"

ליברמן הוסיף כי "היום הייתה זו ערנותו של אזרח ותושייתו של הנהג שהצילו את המצב, אבל חובה לזכור תמיד שהאויבים שרוצים לפגוע בנו ימשיכו לנסות לעשות זאת ועל כולנו להמשיך ולעמוד על המשמר, גם כמדינאים וגם כנוסעים באוטובוס".

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שוחח עם מנכ"ל חברת דן, רפי שמואל, וביקש להעריך ולשבח את תפקודו המהיר וקר הרוח של נהג האוטובוס, אשר בהתנהגותו ובפעלו הציל חיי אדם. אהרונוביץ' ציין כי "בנקודת זמן זו, אנו מתרשמים ומבינים כי מדובר באירוע על רקע לאומני. אני קורא לציבור לגלות עירנות ולדווח למשטרה על כל אירוע חשוד".