הנשיא ריבלין על מערכת הבחירות: "הציבור מאס בניסיונות לסמם אותו"

בנאום שנשא בערב הפתיחה של הכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי התייחס ריבלין לקמפיין הבחירות הלוחמני של המפלגות ומתח ביקורת על כך שהקמפיינים אינם עוסקים באתגרים האמיתיים בפניהם עומדת ישראל. "לעומת המציאות הזועקת, המערכת הפוליטית עסוקה בקריאייטיב", אמר

"הציבור מאס בניסיונות לסמם אותו" (מארק ניימן / לע"מ)

חודש בלבד נותר עד הבחירות והקמפיין של המפלגות הולך וצובר תאוצה, אלא שבמקרים רבים נראה שהתשדירים וניסיונות השכנוע המאומצים מותחים את גבול הטעם הטוב ומעוררים מתיחות קשה בין המחנות השונים. השיח הזה הוא שעמד הערב (ראשון) במוקד נאומו של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בערב הפתיחה של הכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לעומת המציקות הזועקת, המערכת הפוליטית עסוקה בקריאייטיב, ביצירת סרטונים ויראליים וסיסמאות", אמר ריבלין. "הציבור הישראלי, כך אני מרגיש, עייף. הוא מואס בניסיונות לסמם אותו בסאטירה או בכוכבנות".

"לסיסמאות יש ערך חשוב אם הן מצליחות ללכד תוכן, אבל כשהסיסמה היא חזות הכל אנחנו בבעיה", הוסיף הנשיא. "אני מסתובב בארץ בימים האלה של טרום בחירות, אני רואה את המראות ושומע את הקולות".

ריבלין הזהיר כי בעוד הפוליטיקאים עסוקים בקמפיין הבחירות, המציאות מציבה אתגרים מורכבים להנהגה. הנשיא התייחס ל"חזית הביטחונית" וסקר בקצרה את האיומים הנשקפים לישראל מצפון ומדרום, והוסיף כי החזית הכלכלית חשובה לא פחות. "הכלכלה הישראלית מדשדשת", אמר ריבלין. "הפערים במדינת ישראל הם בין הגבוהים במדינות המפתחות וגם צעירים ממעמד הביניים מתקשים להגיע ליציבות כלכלית".