מהומה בנאום של השר אורבך: חרדים צעקו "בוז" והחלו לשיר

השר לאזרחים ותיקים נאם בטקס הוקרה למתנדבים חרדים בשירות האזרחי וזכה ליחס משפיל בעקבות קידום חוק הגיוס. כמה חרדים החלו לצעוק, לשרוק ולשיר "עוצו עצה ותופר". אורבך: "תפקידי כשר לא יושפע מכמה קריאות בוז". צפו בתקרית

השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך הגיע הערב (ד') לאירוע הוקרה לחרדים המתנדבים בשירות האזרחי, וזכה לקריאות בוז כשעלה לנאום. "תפקידי כשר הממונה על השירות האזרחי-לאומי לא יושפע מכמה קריאות בוז", אמר השר אורבך בתגובה להפרעות לנאומו על רקע קידום חוק הגיוס בכנסת, בין השאר על ידי מפלגתו "הבית היהודי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יותר מ-900 חרדים מתנדבי השירות האזרחי השתתפו באירוע ההוקרה למתנדבים בירושלים. בטקס הוענקו תעודות הוקרה לחמישה מתנדבים מצטיינים בשירות האזרחי, בהם חסיד גור, שמתנדב במחלקה האונקולוגית בתל השומר, תושב אשקלון המשמש כפרמדיק ונהג אמבולנס במד"א, תושב אופקים המתנדב ביד שרה, חונך המלווה בני נוער בבאר שבע ומתנדב "במשרד לאזרחים ותיקים" ובליווי קשישים.

השר אורבך עלה לברך את המתנדבים המצטיינים ואז מספר משתתפים חרדים הפריעו לנאומו תוך כדי צעקות, שריקות בוז ושירת "עוצו עצה ותופר".

המנכ"ל ניסה להרגיע: "ההתלהמות לא מכבדת"

"כולנו התחנכו על כך שדרך ארץ קדמה לתורה", קרא מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי לאומי, שר שלום ג'רבי, שעלה לבמה באמצע נאומו של השר אורבך - בניסיון להשתיק את קריאות הגנאי. "ההתלהמות והצעקות אינם ראויים ואינם מכבדים אתכם".

השר לאזרחים ותיקים התייחס אף הוא להפרעות ואמר:"אני לא לוקח אישית את שירת עוצו עצה ותופר. אנחנו מוקירים ומעודדים את השירות של האזרחים החרדים ומודים להם על תרומתם לחברה".