בנט על סרטון דאע"ש: "הליכוד צדק"

יו"ר הבית היהודי מביע תמיכה בקמפיין הליכוד מעורר המחלוקת שבו נראים "לוחמי דאע"ש" בדרכם לירושלים: "אם נמסור את יהודה ושומרון לערבים, דעא"ש יגיעו לכביש 6", כתב בנט בפייסבוק. "זה נשמע תרחיש קיצוני? צדקנו בכל מה שאמרנו"

בנט והסרטון מעורר המחלוקת (רויטרס)

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מתייחס היום (ראשון) לסרטון הליכוד שחולל אמש סערה, שבו נראים שחקנים המגלמים פעילי דאע"ש בדרכם לירושלים כשהם נישאים על תמיכת השמאל. "הליכוד צדק", כתב בנט ששיתף את קטע הוידאו מעורר המחלוקת. "השמאל תוקף את הליכוד על סרטון דעא"ש, ושוב טועה". עם זאת בדברים שנשא היום בכנס במשרדי גוגל בתל אביב, דחה בנט את הסרטון שפורסם מטעם מתיישבי שומרון והתנער ממנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדבריו על הסרטון של הליכוד אמר בנט כי "אם נמסור את יהודה ושומרון לערבים, דעא"ש יגיעו לכביש 6. זה נשמע תרחיש קיצוני? צדקנו בכל מה שאמרנו: שאוסלו יביא פיגועים בתל אביב, שההתנתקות תביא טילים על תל אביב, שכל שטח שנמסור לערבים יהפוך לבסיס טרור, ירידה מהגולן תביא מחבלים לעין גב".

הפוסט של בנט, ארכיון (פייסבוק)

הסרטון לא הותיר הרבה אנשים אדישים אתמול, כשראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין היה הראשון לתקוף את הליכוד ואת העומד בראשה - ראש הממשלה נתניהו על מסריו. "נתניהו איבד את הבושה", כתב דיסקין בעמוד הפייסבוק שלו. "הוא שחרר יותר מאלף מחבלים שחלקם חזרו לפעילות טרור". עוד הוסיף ראש השב"כ לשעבר כי ראש הממשלה אחראי במידה מה להתעצות החמאס.

לדברים החריפים הללו הצטרפו הבוקר כמה מבכירי מערכת הביטחון לשעבר. תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" המכילה כמה מהמפקדים הבכירים של צה"ל בעבר קראה לראש הממשלה להתנער מהסרטון ומתוכנו.

ראש השב"כ לשעבר, ארכיון (רויטרס)

אלוף מיל' וסגן ראש המוסד לשעבר עמירם לוין, מסר כי "למעלה מ-180 מפקדים מכל זרועות הביטחון של מדינת ישראל, בעלי ניסיון ביטחוני מצטבר של יותר מ-5,500 שנים, דוחים את ההסתה הגלומה בתוכן הסרטון".

לדברי לוין, "ביטחון לא משיגים בדיבורים, בהצהרות חסרות תוכן או בסרטונים אלא בנחישות ובמעשים. כשרק לפני מספר חודשים אלפי טילים נורו לכל רחבי מדינת ישראל ולראשונה בתולדות המדינה גם על ירושלים - זו ההמחשה הטובה ביותר שאין הרתעה ואין ביטחון".

"מי שחושב שהמצב אחר מוזמן לשאול את תושבי עוטף עזה לתחושתם. לאחר שש שנים של מדיניות ביטחונית גרועה, החשש של אימהות בעוטף עזה לקחת את הילדים לגן או בכלל להתגורר שם, מפחד מנהרות חמאס ממחיש אולי יותר מכל עד כמה תושבי מדינת ישראל לא מרגישים בטוחים".