לפיד צפוי לתמוך במינוי אדלשטיין לראשות ועדת החוץ והביטחון

שר האוצר יאיר לפיד צפוי לתמוך במינויו הזמני של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לראשות הוועדה היוקרתית, מינוי שסביבו ניטש ויכוח חריף בין יש עתיד לליכוד. במקביל, נעתרה סיעת "יש עתיד" לבקשת ראש הממשלה והודיעה על דחיית ההצבעה על הצעת החוק למתן נקודות זיכוי במס להורים גאים

לפיד צפוי לתמוך. אדלשטיין (יח"צ)

ניסיונות להרגיע את הרוחות בקואליציה: שר האוצר יאיר לפיד צפוי לתמוך במינויו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לתפקיד יושב הראש הזמני של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. בנוסף, סיעת "יש עתיד" נענתה לבקשתו של ראש הממשלה נתניהו לדחות בשבוע את ההצבעה על הצעת החוק של ח"כ עדי קול למתן נקודות זיכוי במס להורים חד-מיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי חודש וחצי של מריבות בקואליציה סביב איוש יושב ראש ועדת החוץ והביטחון, נאלץ יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין למנות את עצמו לתפקיד.

ועדת הכנסת תכונס היום כדי לשנות את תקנון הכנסת באופן שיאפשר את כפל התפקידים החריג. אתמול התברר כי לפיד ונתניהו, שרוצים את התפקיד לסיעותיהם, הטילו וטו על כל יתר המועמדים. במפלגת יש עתיד אמרו אמש כי הנושא לא תואם איתם או עם סיעות אחרות ולכן כלל לא בטוח שיתמכו במהלך. אבל, הבוקר נודע כי לפיד שוקל מחדש את עמדתו וצפוי לתמוך במינוי הזמני של אדלשטיין.

שיחת הרגעה. נתניהו ולפיד (רויטרס, AP)

השיחה שהביאה לדחיית הדיון בהצעת החוק של "יש עתיד"

בעקבות שיחה שנערכה בין נתניהו ללפיד הלילה, הודיעו הבוקר ביש עתיד על דחיית הדיון על הצעת החוק למתן נקודות זיכוי במס להורים חד-מיניים. במהלך השיחה ביקש נתניהו מלפיד לשקול את דחיית ההצבעה על החוק, שיצר בשבועות האחרונים מתחים בין סיעות הקואליציה. יחד עם זאת, הביע ראש הממשלה תמיכה במתן שוויון להורים בנקודות זיכוי במס.

סימן נוסף למתיחות בתוך הקואליציה ניתן היה לראות הבוקר, כשדיוני ועדת הכספים שתוכננו להיום בוטלו בעקבות אי הסכמות על העברת כספים לגופים שונים. הוועדה אמורה הייתה לדון הבוקר בהמשך הקצאת כספים לפעילות של גופים הנתמכים על ידי הבית היהודי, אך בעקבות אי ההסכמות הצפויות, על רקע המאבק הנמשך בין יש עתיד לבית היהודי, הוחלט שלא לקיים את הדיונים.

ביטול הדיונים היום מגיע לאחר שלפני כשבוע פוצץ דיון באותה ועדה על הקצאת 80 מיליון שקלים לחטיבה להתיישבות, נושא היקר ללבם של חברי הבית היהודי. המחלוקת בין נציגי המפלגות הפכה לעימות ויו"ר ועדת הכספים ניסן סולמיאנסקי החליט להפסיק את הישיבה.