ועידת הליכוד תכריע: סוף לאיחוד עם "ישראל ביתנו"?

כשנה לאחר שהכריזו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו השר אביגדור ליברמן על איחוד הרשימות לקראת הבחירות לכנסת, תתכנס היום ועידת הליכוד ותדון בשאלת המשך האיחוד. נתניהו וליברמן מעוניינים בהמשך האיחוד, הדעות חלוקות בקרב חברי הליכוד

ימשיכו בשיתוף הפעולה? נתניהו וליברמן (רויטרס)

"הליכוד ביתנו" לאן? כשנה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הכריזו על איחוד מפתיע בין שתי המפלגות לקראת ההתמודדות בבחירות הכלליות לכנסת ה-19, תדון ועידת הליכוד שתתכנס היום בשאלה: האם להמשיך באיחוד או להתפצל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בוועידה צפויה לעלות הצעה שתבקש למנוע את המשך האיחוד בין הסיעות בבחירות הבאות שמשמעותה: שתי המפלגות יוכלו להמשיך את שיתוף הפעולה ביניהן בכנסת הנוכחית, אך בבחירות לכנסת ה-20 הן יתמודדו בנפרד כמפלגות "הליכוד" ו"ישראל ביתנו".

הקריאה למנוע את האיחוד מגיעה לאחר שהמפלגה המאוחדת השיגה בבחירות שנערכו לפני כשנה רק 31 מנדטים - מה שהחליש משמעותית את כוחן של המפלגות שזכו בפחות מנדטים ממה שהיו מקבלות ככל הנראה, אם היו מתמודדות בנפרד.

נתניהו וליברמן תומכים בהמשך האיחוד, בליכוד הדעות חלוקות

בעוד ראש הממשלה נתניהו ושר החוץ ליברמן תומכים בהמשך האיחוד, קולות רבים בליכוד קוראים להביא לפיצול בין הסיעות - ביניהם גם סגן שר הביטחון דני דנון, המשמש כנשיא ועידת הליכוד. לפני כחודש, התכנסה ועידת "ישראל ביתנו" בה הוחלט להקפיא את הדיון בגורל האיחוד בין המפלגות.

אמנם קולות רבים בליכוד קוראים שלא להמשיך את האיחוד, אולם טרם ברור כיצד יכריעו חברי הוועידה שיצביעו הערב בסוגיה. עניין נוסף שטרם ברור הוא האם ראש הממשלה יגיע לוועידה והאם ינסה לשכנע את החברים לתמוך בהמשך העבודה המשותפת של הסיעות גם בעתיד. נתניהו אמנם אישר את בואו אליה, אך הוא עשוי לבטל את השתתפותו ברגע האחרון - כפי שעשה בעבר.