הערה לח"כ רגב עקב הדיון על גפסו

בעקבות הדיון שכינסה יושבת ראש ועדת הפנים לטובת מקורבה, ראש העיר נצרת עילית שמעון גפסו, הנאשם בפלילים - החליטה ועדת האתיקה של הכנסת לרשום הערה לח"כ מירי רגב. בהחלטה נכתב כי הדיון פגע בכבוד הכנסת וחבריה וזאת לצורך עזרה למקורב פוליטי

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה היום (ג') לרשום הערה ליושבת ראש ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב (הליכוד), בעקבות הדיון שכינסה לטובת מקורבה ראש העיר הנאשם בפלילים שמעון גפסו. בהחלטת הוועדה נכתב כי הדיון שעסק בצורך להדיח את חושפת השחיתויות פגע בכבוד הכנסת וחבריה וזאת לצורך עזרה למקורב פוליטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיון שכינסה רגב הוביל בתחילת החודש שעבר לשיחת הבהרה מצידו של יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין, שנפגש עם יו"ר ועדת הפנים. אדלשטיין קבע כי לא היה פגם בדיון, וביקש מרגב "להמשיך ולשמור על הממלכתיות ותרבות הדיון של ישיבות הוועדה שבראשותה".

"יצאתי מפגישה עם יו"ר הכנסת, בעקבות הישיבה של ועדת הפנים שנערכה ביום ד' שעבר", עידכנה רגב לאחר הדיון. "הפגישה הייתה עניינית וטובה, ובמסגרתה נאמר לי כי היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון צפה עם צוותו בקלטת הדיון. הם בחנו את הסוגייה מקרוב ומצאו כי לא נפל כל פגם בהתנהלות הוועדה שבראשותי".

לדבריה, התלונות נגדה היו מגמתיות. "חברי הכנסת שבחרו להתלונן תלונות שווא נמצאו כמגמתיים וככאלו שסילפו את העובדות", טענה יו"ר ועדת הפנים. "הם קיבלו היום תשובה ברורה מהיועץ המשפטי של הכנסת. אני שמחה שהנושא הגיע לבחינת היועצים המשפטיים של הכנסת ובכך הם סתמו את הגולל על הסוגיה".

יו"ר הכנסת אדלשטיין הודיע כי טרם השיחה עם רגב הוא נפגש בנושא עם היועץ המשפטי של הכנסת. "בסוף הפגישה הובהר כי לא נפל כל פגם בהתנהלות הישיבה", ציין גם אדלשטיין.