חברי הקהילה הגאה הפגינו בת"א: "הסופה לא הכניעה אותנו, גם הבית היהודי לא"

למרות מזג האוויר הסוער התקבצו במרכז תל אביב יותר מאלף חברי הקהילה הגאה והפגינו נגד מפלגתו של בנט, בשל הטלת הווטו על חוק שנועד לקדם שוויון לחד מיניים. "אתם לא מחליטים עלינו", קראו המפגינים. "לא ניתן למפלגה קיצונית להטיל וטו על רצון העם"

"על הכנסת להכיר בנו". ההפגנה בת"א (שרון יגרמן)

יותר מאלף חברי הקהילה הגאה הפגינו הערב (שבת) במרכז תל אביב נגד מפלגת "הבית היהודי", במחאה על הטלת הווטו על הצעת החוק שהגישה ח"כ עדי קול (יש עתיד) להשוואת נקודות זיכוי ממס להורים מקהילת הלהט"ב לאלו של הורים הטרוסקסואלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות מזג האוויר החורפי הגיעו בני ובנות הקהילה למתחם הבימה וקראו קריאות בגנות הכפייה הדתית, לטענתם, של חברי מפלגת הבית היהודי. הם מחו על עיכוב החקיקה, שמטרתה לקדם שיוויון לקהילת הלהט"ב. "אתם לא מחליטים עלינו", קראו חלקם והוסיפו: "לא ניתן למפלגה קיצונית להטיל וטו על רצון העם".

שי דויטש, יו"ר האגודה למען הלהט"ב, קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרי הממשלה לעמוד לצדם. "אל תתנו לפרקטיקות המסוכנות של ש"ס להיכנס בדלת האחורית על ידי מפלגת הבית היהודי ואל תכנעו ללהט"בופוביה של ישראל ביתנו להפריע לרוח החדשה והאזרחית שקיימת בממשלה הנוכחית", אמר.

לדבריו הצטרף גם יאיר הוכנר, ממארגני ההפגנה שצברה תאוצה בפייסבוק: "להפגנה הזו יש מסר, והמסר שצריך לעבור הוא שאנחנו נלחם על הזכויות שלנו - בחום, בקור, בשרב ובשלג. אם הסופה לא הכניעה אותנו - גם הבית היהודי ושאר הלהט"בופובים בכנסת לא יכניעו אותנו".