מדינה בסערה: מבקר המדינה יבדוק את קריסת התשתיות

כבישים ראשיים חסומים, התקשורת נפלה, ועשרות אלפים מנותקים מחשמל, זאת למרות התחזית הצפויה לסערה. על רקע התלונות, מבקר המדינה הודיע שיבדוק את היערכות הגופים השונים. אזרח שנותק מחשמל: "ישראל שולחת משלחות סיוע לעולם, אבל מה איתנו?". נתניהו מנגד שיבח את ההתנהלות

נתניהו בהערכת המצב (לע"מ)

מבקר המדינה יוסף שפירא החליט היום (ו') לבדוק את ההיערכות של חברת החשמל, המשטרה, התחבורה הציבורית, הרשויות המקומיות ומערכי הרווחה לסופה שפוקדת את ישראל ביומיים האחרונים. מתחילת הסופה כבישים ראשיים נחסמו לשעות ארוכות, התקשורת נפלה, עשרות אלפים נותקו מחשמל ורוב התחבורה הציבורית הפסיקה לעבוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אזרחים רבים האשימו את אוזלת ידה של הממשלה בתפעול האירוע. "הם שולחים משלחות סיוע לכל העולם, אבל מה איתנו?", זעם תושב אזור ירושלים שנותק מחשמל בשיחה עם חדשות 2. "לא ייתכן שככה נערכנו - יותר נכון לא נערכנו בכלל. איזו מין מדינה זאת?", הוא תהה - והאשים כי התחזית על הסופה הייתה ידועה מראש.

למרות התלונות, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "כל גורמי ההצלה והחירום פועלים היטב ומשתפים פעולה". אחר הצהריים הוא קיים הערכת מצב בעיריית ירושלים, בה לקחו חלק ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ונציגי כוחות הביטחון, ההצלה והרווחה. אהרונוביץ' הוא זה שמונה מוקדם יותר להיות מרכז פעילות הסיוע והחילוץ. נתניהו אמר כי המדינה נערכת לכך שמזג האוויר הסוער יימשך: "אני מבקש מהאזרחים להקשיב להנחיות הגורמים המוסמכים".

מבקר המדינה שפירא (חדשות 2)

מחברת החשמל נמסר כי בשלב זה 26 אלף בתי אב באזור ירושלים עדיין מנותקים מאספקת החשמל הסדירה. בחברה הסבירו כי בשל בעיות גישה ליישובים השונים, מתקשים אנשי החברה להגיע למוקדי התקלות. במקביל, אזרחים רבים התלוננו על כך שמוקד חברת החשמל קרס לחלוטין.

במקביל קראה החברה לציבור לצמצם את השימוש במכשירים ביתיים עתירי אנרגיה כמו מכונות כביסה, מכונות ייבוש, מדיחי כלים ועוד. "יש להיות ערניים ולדווח על חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל", ציינו שם.