סקר: הציבור נגד נאום רה"מ בקונגרס

על פי סקר שנערך עבור "פגוש את העיתונות" מרבית הנשאלים חושבים כי רה"מ לא צריך לנסוע לקונגרס וכי נאומו לא יסייע לעצור את הגרעין האירני. וגם: מה חושבים הנשאלים על עימות טלוויזיוני היסטורי בהשתתפות נתניהו

נתניהו בקונגרס, ארכיון (רויטרס)

העימות בין הממשל בוושינגטון לזה בירושלים בעקבות כוונתו של ראש הממשלה נתניהו לנאום מול הקונגרס לא נעלם מעיני הציבור בישראל - כך עולה מסקר שנערך עבור התכנית "פגוש את העיתונות". על פי הסקר, שערכו ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון "מדגם" בשיתוף עם IPanel, יותר ממחצית מהנשאלים סבורים כי נתניהו לא צריך לנסוע, 36% טוענים כי עליו להמשיך בתכניתו ו-12% השיבו כי אינם יודעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סקר חדשות 2 (חדשות 2)

על פי הסקר, שנערך השבוע בקרב 405 מרואיינים שמהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל, הציבור בישראל לא בטוח באשר לאפקטיביות של נאומו של ראש הממשלה. כשנשאלו האם לדעתם הנאום בקונגרס יכול לגרום למניעתו של ההסכם המתגבש עם אירן, ענו 43% מהנשאלים כי הם חושבים שלא. 23% טענו שכן ו-7% הביעו ביטחון רב שנאומו של נתניהו יכול למנוע את המשך ההתחמשות האירנית.

סקר חדשות 2 (חדשות 2)

בשבוע שעבר פנינו כאן בחדשות 2 אל המועמדים לכנסת על מנת שיגיעו לאולפן להשתתף בעימות טלוויזיוני. ראש הממשלה נתניהו הבהיר כי הוא "שוקל בחיוב" את ההצעה, אך הציב תנאי לפיו יעשה זאת רק מול ראשי המחנה הציוני הרצוג ולבני יחדיו. לא פחות מ-77% מהנשאלים טוענים כי על נתניהו להשתתף בעימות מול ראשי המפלגות, לעומת 18% הסבורים כי עליו להימנע מעימות טלוויזיוני מסוג זה. כנשאלו האם על ראש הממשלה להתייצב מול הרצוג לעימות אחד על אחד ענו 71% כי עליו לעשות זאת.

סקר חדשות 2 (חדשות 2)

אם העימות הטלוויזיוני אכן יתקיים, תהיה זו הפעם הראשונה מאז שנת 1999 שבה ראש ממשלה מכהן מתייצב באולפן ראש בראש מול המועמד מולו. בציבור הישראלי כך נראה, יש לו מעט עניין באירוע מסוג זה - על פי הסקר 75% מהנשאלים חושבים או בטוחים שיצפו בעימות, לעומת 20% בלבד שחושבים שלא ידליקו את מקלט הטלוויזיה.