בנט: "מי שרוצה להתקשקש כל היום במדיני - אפשר"

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט ממשיך בחזית נגד בן בריתו, שר האוצר יאיר לפיד, ומפלגתו "יש עתיד". לדבריו, הוא "מעדיף להתעסק בלהוריד מחירים, מלהוריד יישובים". בריאיון לחדשות 2, התייחס בנט גם לסוגיית הטבות המס לזוגות חד-מיניים ואמר "מי שמשחק משחק ציני זה דווקא יש עתיד וציפי לבני, שרוצים להרוויח קולות"

ברית האחים בנט-לפיד ממשיכה להתפורר: בריאיון לחדשות 2, הביע הערב (ד') שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט את הסתייגותו מהמשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים. "אני מעדיף להתעסק בלהוריד מחירים, מלהוריד ישובים", אמר. "מי שרוצה להתקשקש כל היום במדיני - אפשר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, אמר בנט כי "אנחנו בעד המשא ומתן. תביאו את השלום - ונדבר. אני לא חושב שיש לזה הרבה תוחלת. אולי לא שמתי לב, ואבו מאזן פתאום הסיר את המפות שאין בהן את תל אביב, והחמאס בעזה אמר שגם עליו מקובל השלום".

בנט ניסה לנתח את האפשרויות להתקדמות במשא ומתן: "נניח שחילקנו את ירושלים, ונניח שגירשנו 200 אלף יהודים מיהודה ושומרון. מה עם עזה? הרי יש שם מיליון וחצי אנשים שאומרים 'אנחנו לא כפופים להסכם הזה'. אז אפשר כל היום להתעסק בזה, אבל אני בוחר לעבוד בשביל עם ישראל. זה יותר חשוב".

"יש עתיד וציפי לבני משחקים משחק ציני"

בהמשך הראיון, הגיב השר בנט גם לפרסומים שלפיהם מפלגתו מתנגדת להעניק הטבות מס לזוגות חד-מיניים. לדבריו, הבית היהודי דווקא תומך בהצעה ו"מי שמשחק משחק ציני זה דווקא הצד השני, יש עתיד וציפי לבני, שרוצים להרוויח קולות ולשנות את כל מעמד הנישואים על גב הזכויות של החד-מיניים".

"אנחנו תומכים בהטבות מס לזוגות חד-מיניים", הדגיש בנט, "אבל מעמד הנישואים זה דבר גדול, אירוע גדול. בגרמניה, באירלנד ובשוודיה לא מכירים בנישואים חד-מיניים. האם בישראל צריך? זה דיון גדול, ולא צריך לעשות אותו על הצד. הגשנו הצעה למלוא ההטבות לזוגות חד-מיניים, אבל אני נגד לשנות את סטטוס הנישואים כבדרך אגב. מי שחושב שישחילו את זה בלי שנשים לב, זה לא לעניין".

בנט ולפיד בימים טובים יותר. ארכיון (AP)

"הבית היהודי זה הקו השפוי והמאוזן"

בנט ולפיד נפגשו היום לכמה דקות, לאחר ישיבת קבינט. הנושא המרכזי היה להעצים את ברית האינטרסים שהייתה אחרי הבחירות. אבל נראה הבעיה לא קיימת בצמרת, אלא בין המפלגות. היחסים ככל הנראה הידרדרו ויהיה קשה מאוד להציל אותם.

ובכל זאת, בנט מסרב להתייחס באופן ישיר למחלוקת בין שתי המפלגות: "מלכתחילה הממשלה קמה על יסודות הסכמה שיש דברים שאנחנו לא מסכימים עליהם. אני ממשיך להתעסק בלחבר חרדים לכלכלה, להוריד יוקר תחליפי חלב ולגדל דור שיהיה מוכן למאה ה-21 ולכלכלה החדשה".

"כשהחרדים אומרים שאנחנו בית של עמלק, וכשבצד השני אומרים שאנחנו אירן, אני אומר שכנראה אנחנו עושים משהו נכון", המשיך בנט. "הבית היהודי זה הקו השפוי והמאוזן שרוצה מדינה יהודית ליברלית, ואנחנו מוצאים את האיזון הנכון".