ליברמן תוקף את נתניהו: "לא הגבנו בתקיפות מול האויב, הליכוד בשלטון בזכותי"

יו"ר ישראל ביתנו, ששואף להתמנות לשר הביטחון, תקף את ראש הממשלה נתניהו על רקע המצב הביטחוני ואמר כי "סיבוב נוסף מול חמאס הוא רק עניין של זמן, צריך לשנות את מאזן האימה מולו – וגם מול חיזבאללה". על הממשלה הנוכחית: "נתניהו בשלטון בזכות ישראל ביתנו". גם לפיד תקף: "נתניהו לא צריך להיות יותר ראש הממשלה"

ממשיך לתקוף. ליברמן (AP)

חודש לבחירות - וליברמן ממשיך במתקפה נגד נתניהו והליכוד: באירוע "שבתרבות" בבאר שבע בו התארח היום (שבת) ביקר שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו את מדיניות הממשלה בה הוא חבר - ואמר כי היה מקום להגיב בתקיפות יתרה בגזרה הצפונית וגם מול חמאס במהלך מבצע "צוק איתן". למתקפה על נתניהו הצטרף גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שהצהיר שמבחינתו - הוא יעשה ככל שניתן כדי שלא יכהן עוד כראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״סיבוב נוסף מול החמאס הוא רק ענין של זמן ומדינה נורמלית לא יכולה לקבל זאת", אמר ליברמן. "לא יכול להיות שבכל שנתיים צריך לעשות עוד מבצע צבאי. אם רוצים לשנות זאת, ושנוכל לחיות כאן בשקט, צריך לשנות את מאזן האימה מול אויבינו", הוסיף שר החוץ.

"מי שיפעל נגדנו - ימצא את עצמו בקבר" (רויטרס)


לדבריו, "צריך להבהיר להם שמי שיפעל נגדנו לא ימצא את עצמו מתחת לאדמה בבונקר אלא מתחת לאדמה בקבר. גם באירוע שהיה מול החיזבאללה היינו צריכים להגיב כמו שהגיבו הירדנים מול דאע"ש״.

״במבצע ״צוק איתן״ במשך 50 ימים ירדו אזרחי ישראל למקלטים ונלחמנו ומה התוצאה? שהחמאס ממשיך לירות. אמרתי מה צריך לעשות תוך כדי המבצע ואחריו", אמר ליברמן והוסיף: "לו זה היה תלוי בי, הם לא היו יוצאים מהבונקר אחרי 50 יום - אלא נשארים בקבר מתחת לאדמה. לא יכול להיות שאנו סופרים 70 הרוגים ואלפי פצועים והמדינה משותקת. דעתי הייתה ברורה והשמעתי אותה.״

"יעלון הצטלם במנהרות". גלנט (גילי יערי/ Flash90)

דברים דומים השמיע גם מס' 2 במפלגת "כולנו", האלוף במיל' יואב גלנט, באירוע "שבתרבות" בראשון לציון: ״במלחמה צריך לנצח! אני לא מוכן לחיות עם תיקו. אצלי המערכה הבאה בעזה תהיה קצרה בהרבה ואיכותית בתוצאותיה. החמאס הם לא הצבא האדום כמו שסיפרו לכם״.

בדומה לליברמן, שתקף השבוע בחריפות את שר הביטחון יעלון ואמר כי "לא לוקחים אותו ברצינות", עשה כן גם גלנט: "אני לא הצטלמתי במנהרות כמו שר הביטחון וסיימתי את המערכה בחצי מהזמן בלי כיפת ברזל. הציבור צריך לחשוב מי הוא רוצה שינהל עבורו את הלחימה? מי שהוכיח שהוא יודע לנצח או המהססים, חסרי התעוזה וחסרי המנהיגות."

"נתניהו בשלטון בזכות ישראל ביתנו"

יו"ר ישראל ביתנו, שמצבה רע בסקרים, התייחס גם להרכב הממשלה הנוכחית - חודש בדיוק לפני הבחירות: "לפי הסקרים שאני רואה, יש לנו בין תשעה לעשרה מנדטים". לדבריו - חשוב שישראל ביתנו תהיה בעלת כוח משמעותי בכנסת הבאה, כיוון שרק כך התאפשר שלטון הליכוד בפעמיים האחרונות: "נתניהו בשלטון בזכות ישראל ביתנו, היו לנו הצעות מפתות מקדימה ב-2009 והצעות אחרות לפני שנתיים".

"נתניהו בשלטון בזכותי" (חדשות 2)


על איחוד המפלגות הערביות אמר ליברמן כי הוא "חשף את פרצופן האמיתי. היום ברור שלכל המפלגות האלה יש מטרה אחת: להרוס את מדינת ישראל. הסוגייה של ערביי ישראל ויחסם למדינה הפכה לבעיה אמיתית. לכן צריך הסדר אזורי כולל שיפתור את כל הבעיות שאנו מתמודדים עימן כחלק מעסקת חבילה אחת: מדינות ערב, פלסטינים וערביי ישראל".

לדברי ליברמן, "ללכת רק על הסדר בילטראלי מול הפלסטינים זה טירוף. תפקידנו הוא לדאוג ליהודים, לא לפלסטינים - ולכן צריך לפתור את כל הבעיות במקביל.״

לפיד: "נתניהו לא צריך להיות יותר ראש הממשלה"

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, התארח באירוע "שבתרבות" בנתניה, שם תקף אף הוא את נתניהו והתנהלותו: "הייתי שנה ושמונה חודשים בממשלתו. ראיתי תהליך לא טוב שבו ככל שעבר הזמן הוא יותר ויותר איבד עניין בניהול המדינה, והיה עסוק בעיקר בזה שהוא יישאר בתפקידו".

"איבד קשר עם המציאות". לפיד עם נתניהו (פלאש 90, מרים אלסטר)

לדבריו, "הוא איבד כל קשר עם המציאות שמעסיקה את האזרחים הישראלים, עם היום יום שלהם, ועם הקושי שלהם. אני חושב שהוא מיצה את עצמו ולפיכך לא צריך להיות יותר ראש הממשלה".

לפיד התייחס גם לסערה סביב פרס ישראל ואמר: "זה היה תרגיל בחירות מהסוג הנמוך ביותר. זה היה מתוכנן כך שהיועץ המשפטי לממשה יפסול לו את זה, כדי שהוא לא יצטרך לשאת בתוצאות המעשים של עצמו".

"רוב ברור תומך בעמדת נתניהו". ארדן (AP)

השר גלעד ארדן יצא להגנת ראש הממשלה ואמר כי ״הגיבוי שציפי ובוז׳י נותנים לסופרים שקוראים לסרבנות לשרות בצבא, יגרום לכך שעדאללה ועמותה כמו 'האומץ לסרב' יזכו בפרס ישראל אם הדבר תלוי ב'מחנה הציוני'".

בהתייחסו לביקורת סביב נאום ראש הממשלה בקונגרס הצפוי בתחילת החודש הבא, אמר ארדן: ״יש רוב ברור אפילו בארה״ב שתומך בעמדת ראש הממשלה, ועצוב שדווקא ציפי ובוז׳י מיישרים קו עם עמדת הממשל האמריקאי ופועלים נגד מדינתם, בנושא שהכי חשוב לבטחון מדינת ישראל.״