בעקבות הביקורת: הממשלה תדון באיחוד בין משרד ראש הממשלה ולביתו

לאחר שראש הממשלה ספג ביקורת רבה, צפויה הממשלה לדון במינוי של השופט (בדימוס) אליעזר גולדברג לוועדה שתבחן רכישת מטוס לראש הממשלה, נשיא המדינה ויו"ר הכנסת, וכן באיחוד בין משרד ראש הממשלה לביתו. בינתיים, במשרד ראש הממשלה מגיבים על הביקורת וטוענים כי מדובר בצביעות

הממשלה תדון ברכישת מטוס, נתניהו (חדשות 2)

האם סאגת הטיסה לדרום אפריקה הייתה האחרונה? הממשלה צפויה לדון ביום א' במינויו של השופט (בדימוס) אליעזר גולדברג לעמוד בראשות ועדה שתיבחן את האפשרות לרכוש מטוס שישמש את נשיא המדינה, ראש הממשלה ויו"ר הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוועדה בראשות גולדברג תיבחן את ההיבטים העולים כתוצאה מרכישת המטוס שיעמוד לרשותם של הנשיא, ראש הממשלה ויושב ראש הכנסת. המטוס שיירכש יצויד במערכות האבטחה והקשר הנדרשות, ואולי יימנע את ההתקשרויות עם חברות התעופה ברגע האחרון, לאספקת מטוסים לנסיעות ממלכתיות.

במקביל, השופט גולדברג צפוי לבחון עניין נוסף: איחוד בין בית ראש הממשלה לבין משרדו. הדיון בנושא התעכב במשך שנים ואף נגנז על ידי ראש הממשלה נתניהו, זאת במסגרת החלטתו הראשונה כראש הממשלה לפני כחמש שנים.

"הביקורת על נתניהו - צביעות"

גורמים בסביבתו של נתניהו התייחסו לדיווחים בנוגע לנסיעה לדרום אפריקה וטענו כי מדובר בצביעות. "כשנתניהו נוסע - טוענים כי הוא מבזבז, אך כשהוא מחליט שלא לעשות זאת - טוענים שהוא משפיל את ישראל ברחבי העולם", טענו בסביבת ראש הממשלה.

במקביל, בכנסת נערכים לנסיעה נוספת בהיקף נרחב למדי. 60 חברי כנסת ושרים צפויים להמריא לפולין בחודש הבא למשך יום אחד, זאת לקראת יום השנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. הח"כים צפויים לטוס, כשכל אחד מהם מלווה על ידי ניצול שואה. לקראת הטיסה, הורה שירות הביטחון הכללי לפצל את הח"כים לשתי טיסות שונות, ככל הנראה מסיבות ביטחוניות או לחילופין בשל טראומת התרסקות המטוס הפולני שנשא על סיפונו את כל צמרת השלטון הפולנית.