ארדן: "העימות יהיה רק מול הרצוג ולבני"

השר טען כי דרישותיו של נתניהו לקראת העימות הטלווזיוני "מוצדקות ולגיטימיות". לבני, לעומתו, סירבה להתחייב: "נתניהו רק עושה סרטונים מצחיקים". צפו בריאיון המשותף שהפך לעימות על העימות

יהיה עימות? מס' 2 במחנה הציוני, ח"כ ציפי לבני, סירבה הערב (שישי) להצהיר האם המחנה הציוני מקבל את תנאיו של נתניהו לעימות טלוויזיוני בחדשות 2 - דחיית העימות רק לאחר נסיעתו לקונגרס ועימות רק עם הרצוג ולבני - כאשר כל אחד מהם יקבל 50% מהזמן המוקצב ללבני. "אני מציעה שנתניהו יגיע וייתן תשובות לציבור - הרצוג נכון לענות על כל שאלה בכל יום", אמרה לבני. לעומתה, השר גלעד ארדן טען שהדרישה של נתניהו "הגיונית ומוצדקת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון ל"אולפן שישי", 31 ימים לפני הבחירות, אמר ארדן כי "הגברת לבני עשתה הסכם רוטציה עם הרצוג והיא גם מועמדת להרכבת הממשלה הבאה יחד עם השמאל, ולכן הדרישה של נתניהו היא הגיונית". לבני מצידה אמרה כי נתניהו "עושה סרטונים מאד מצחיקים, אבל יש כאן מאבק מי ירכיב את הממשלה, וזה דיון על התנאים של נתניהו לתת תשובות לציבור".

לבני גם התייחסה למצב המפלגה בסקרים והביעה אמון בכך שהנשיא יטיל על הרצוג את מלאכת הרכבת הממשלה לאחר הבחירות. "הרצוג מוביל את הרשימה והוא יהיה ראש ממשלה מצוין - השותפות ביננו נוצרה כדי ליצור אלטרנטיבה לנתניהו, זו שותפות אמיתית שעוסקת בדרך", הוסיפה.

תיקו בסקרים (חדשות 2)

לבני: נפנה לכל מי שאינו ביבי-בנט

"אנחנו נהיה המפלגה הגדולה ביותר, למעט ביביבנט שהם מחוברים ביחד, ננהל משא ומתן עם כל השאר", הוסיפה. לבני רמזה לקואליציה עם כחלון ולפיד: "דרכינו יכולה להתאים לכל אחד שעבד עם ראש הממשלה הנוכחי ומבין שהוא לא צריך להוביל את מדינת ישראל".

לבני דחתה את הטענות על כשלון הקמפיין: "הבחירות הן על החיים שלנו - לא ברמת מה יהיה הסטיקר הבא אלא איך תיראה המדינה יום אחרי הבחירות".

בריאיון התייחסה גם לבני לפרשת פרס ישראל: "קודם כל צריך להוציא את שיקול הדעת הזה מידי נתניהו. היועץ המשפטי לממשלה עצר אותו בגלל הבחירות, אבל אי אפשר לתת לו להמשיך קמפיין נגד כל דבר ממלכתי במדינה. ראש הממשלה לא ייתן תעודת כשרות לסופרים במדינת ישראל - אנחנו נעצור אותו".

השר ארדן השיב לה כי היעד הבא של הליכוד הוא בית המשפט העליון: "אנחנו לא מחפשים לסתום את הפה לאף אחד. אנחנו מחפשים שיהיה ייצוג לכולם - אני נאבקתי כדי שיגיעו שופטים מזרחים. מי שמפריע לו הביטויים היהודיים בתקווה או בדגל הם דווקא חברי המחנה הציוני או האנטי-ציוני".

לבני הדגישה כי פרשת הפרס היא הוכחה לצורך בהחלפת השלטון, לדבריה: "אנחנו לא עוסקים במילים ולא נסתום פיות לאף אחד. נתניהו רוצה לקבוע בעתיד שיהיו מילים שיהיה אסור לומר או לכתוב, כמו שלום, דמוקרטיה או שוויון. צריך לקחת את הפרס מידי ראש הממשלה ולהעביר לנשיא, ואני גם בעד להעביר את המדינה מידי ראש הממשלה הזה. נתניהו אומר: הם רוצים להפיל אותי. הוא שוכח שאנחנו לא דיקטטורה חשוכה והפיכה היא לא בחירות". 

השר ארדן הוסיף כי "אני לא מכיר מדינות דמוקרטיות שזועקים כל הזמן נגד ראש הממשלה - גם לו יש חופש ביטוי. אתם שכחתם כולכם שחלק משיקולי הפסילה הם אנשים שעוברים על החוק וקוראים לסרבנות. הפרס הזה היה תמיד עם שיקולים פוליטיים. ראש הממשלה, שמתפקד היום גם כשר חינוך, התכוון לשנות את חוקי המשחק ולפתוח את הקליקה הסגורה הזאת. לשי פירון כנראה לא הפריע שבוועדת הפרס יושבים אנשים שקוראים לסרבנות".

"להעביר את פרס ישראל לנשיא". ארכיון (מוקי שוורץ)

תיקו בסקרים לקראת הבחירות

בשקלול כל הסקרים שנערכו השבוע, מסתמן תיקו בין הליכוד לבין המחנה הציוני, שקיבלו 24 מנדטים כל אחד. מ"סקר הסקרים של השבוע", שמבוסס על תשעת הסקרים שפורסמו (מעריב, וואלה, רשת ב', גלובס, ערוץ 10, ערוץ 1, מקור ראשון וידיעות אחרונות) עולה כי הבית היהודי הוא המפלגה השלישית בגודלה עם 13 מנדטים.

כמו כן, עולה מהסקר, הרשימה המשותפת צפויה לקבל 12 מנדטים, יש עתיד 10 מנדטים, כולנו של כחלון שמונה מנדטים, ויהדות התורה וש"ס עם שבעה מנדטים כל אחת. אחריהן ברשימה: ישראל ביתנו עם שישה מנדטים, מרצ עם חמישה, ויחד של אלי ישיש עם ארבעה.