מקורב לנתניהו על דוח ההוצאות: "יש בעיה במונה המים"

עורך הדין דוד שמרון דחה בריאיון ל"פגוש את העיתונות" את הביקורת על הבזבזנות של בני הזוג נתניהו, בעקבות פרסום דוח הוצאות רה"מ והבהיר: "האינפורמציה האמיתית היא אחרת, ההוצאות צריכות להיות נמוכות בהרבה". הוא טען כי "יש כאן הגזמה בטיפול בנושא, נתניהו קשוב לרחשי הציבור"

אחרי הביקורת החריפה שספגו בני הזוג נתניהו, בעקבות הדוח על הוצאות ראש הממשלה, התייצב הערב (שבת) מקורבם של בני הזוג, עורך הדין דוד שמרון, באולפן "פגוש את העיתונות" והשיב לטענות על בזבזנות ונהנתנות.

"אני מוכרח לומר שאילו הנתונים האלה היו חמורים בהרבה לא הייתי מתפלא, משום הציבור ניזון ממה שמתקבל, האינפורמציה האמיתית היא אחרת", הדגיש שמרון. הוא טען כי חשבון המים על סך 80 אלף שקל הוצג כאילו מדובר בתשלום על שנה אחת, אך למעשה זה תשלום בעבור הוצאות של ארבע שנים. "יש בעיה במונה המים, ההוצאות צריכות להיות נמוכות בהרבה", הבהיר.

סקר: 74% סבורים שהתנהלות נתניהו בזבזנית (חדשות 2)

"מדינת ישראל החליטה לפני עשרות שנים במקום לתת לראש הממשלה עוד מעון למשך סוף השבוע, או נופש, כפי שמקובל בחלק ממדינות העולם, להשתתף בהוצאות הבית הפרטי", הוסיף עו"ד שמרון.

הוא הדגיש כי צריך להפריד בין הבית בקיסריה למעון בירושלים, שלא עבר שיפוץ במשך שנים. "זה לא בית בתנאים ראויים, גם על דעת עורך הטיים", אמר שמרון. "לבית בירושלים היו קישוטים, פרחים ונרות שהכניסו טיפה אור לבית הזה, ראש הממשלה החליט לקצץ את ההוצאות האלה".

55 אחוזים ענו שיחס התקשורת לרה"מ מוצדק (חדשות 2)

כשנשאל האם הבחין אצל בני הזוג נתניהו שהם לוקחים לתשומת לבם את הביקורת השיב שמרון: "ראש הממשלה וגברת נתניהו קשובים מאוד לביקורת, על כן השנה חל קיצוץ של 20% בהוצאות במעון ראש הממשלה ושל 40% בבית בקיסריה".

עורך דין דוד שמרון (חדשות 2)

"יש כאן הגזמה בטיפול בנושא וראש הממשלה קשוב לרחשי הציבור", חתם עו"ד שמרון.