מחליפו של עיני ייבחר בבחירות פנימיות

חברי בית הנבחרים של ההסתדרות החליטו כי זהותו של יושב ראש הארגון הבא, שיחליף את היו"ר הפורש, תיקבע בבחירות בין הסיעות שמרכיבות את בית נבחרי ההסתדרות. עם פרישתו הכריז עיני על יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, כמועמד להחליפו

מחליפו של עיני ייבחר בבחירות פנימיות (פלאש 90, אביר סולטן)

חודש לאחר הודעתו המפתיעה של יושב ראש ההסתדרות עופר עיני על פרישתו מהתפקיד, החליט היום (ד') בית הנבחרים של הארגון לקיים בחירות פנימיות לתפקיד יושב הראש החדש. מעל הבחירות הללו תרחף כמובן המלצתו של עיני, ביום שבו הודיע על פרישתו, שהמליץ על אבי ניסנקורן כמועמד להחליפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי בית הנבחרים של ההסתדרות התכנסו על מנת לדון בהסדר הקבוע בחוקת ההסתדרות לבחירת מחליף ליושב ראש שלא סיים קדנציה מלאה. בתום הדיון התקבלה הצעתו של היועץ המשפטי של ההסתדרות לפיה כל סיעה המיוצגת בבית נבחרי ההסתדרות תהיה רשאית להציג מועמד מטעמה.

בריאיון שהעניק למהדורה המרכזית של חדשות 2 עם פרישתו, דחה עיני את הביקורת שהופנתה כלפיו עקב ההכרזה על ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, כמחליפו. "חוקת ההסתדרות קובעת שבית נבחרי ההסתדרות בוחר את המחליף בהצבעה", הבהיר. "ניסנקורן יופיע בפניה ותתקיים הצבעה דמוקרטית. הוא איש ראוי ואחד האנשים המוצלחים ביותר להוביל את ההסתדרות".

בתחילת נובמבר הכריז עיני על החלטתו לפרוש מתפקיד יושב ראש ההסתדרות. עיני, מי שנחשב לאחד האנשים החזקים ובעלי ההשפעה הרבה ביותר במשק הישראלי, הסביר את החלטתו בתחושת מיצוי שחש בחודשים האחרונים. "המלאכה היא לא קלה", אמר. "תפקיד יו"ר ההסתדרות דורש 100% מזמנך ומכוחך, אין יום ואין לילה. גם כשאתה הולך לישון אתה מתעורר כי משהו מעיק עליך. לא הרגשתי שאני יכול לתת עוד את ה-100%, הייתי חייב להיות הגון עם ציבור העובדים ולפרוש בזמן".