ה"סטנדאפ" של ח"כ כבל על הוצאות ראש הממשלה: "מים ב-80 אלף? רק אם נתניהו דו-חי"

ח"כ איתן כבל דיבר במליאת הכנסת נגד ההוצאות המוגזמות לטענתו של ראש הממשלה בעקבות הנתונים שפורסמו בנושא. "80 אלף על מים? אין דבר כזה, אלא אם הם דו-חיים ולראש הממשלה יש חיים כפולים", אמר – וציין כי יש לקבוע כללים ברורים בנושא. הוא אף התלוצץ על כמות הנרות שנרכשו: "אני מריח ריח של נרות". כך זה נראה

ריח של נרות, נתניהו הוא דו-חי? חבר הכנסת איתן כבל מהעבודה אמר כי לא רצה להתבטא בנושא דוח ההוצאות של בתי ראש הממשלה שפורסם אתמול ועורר סערה, ואף סירב להצעות של התקשורת לדבר בנושא - אבל על בימת המליאה היום בכנסת הוא נתן מופע משלו - ויצא בנחרצות מתובלת בהומור נגד הנתונים המנופחים לטענתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני הנתונים המעניינים והחריגים ביותר שפורסמו אתמול הם חשבון המים של ראש הממשלה בביתו שבקיסריה שעמד על 80 אלף שקלים - שעל פי הערכות הוצאו על מים לבריכה וחשבון הנרות הריחניים - 6,000 שקלים לערך.

"אני מריח ריח של נרות, ואני לא מבין מאיפה הריח הזה בא - ראש הממשלה לא בארץ. האם בכל זאת מדליקים גם בהיעדרו נרות בחדרו, כדי להנעים את הריח לכשישוב בשבוע הבא?", פתח ח"כ כבל את דבריו.

"אני יודע שיש התנפלות על ראש הממשלה, אבל 80 אלף... אני לא מאמין, אין דבר כזה, אלא אם הם דו-חיים ולראש הממשלה יש חיים כפולים", הוא אמר ברצינות, והדגיש כי לא מדובר בסטנדאפ. "80 אלף שקלים עבור מים - המשמעות היא שראש הממשלה עוזב כאן את המליאה, לובש את חליפת הצלילה ועד למחרת משייט בבית, או שיש לו בכלל פיצוץ בצינור או שצריך כל כך הרבה מים כדי לכבות נרות ב-6000 שקלים", הוא המשיך.

צפו ברשימה המלאה של ההוצאות

"בית אחד מלא במים אז צריך מקום לגור"

הוא גם העביר ביקורת על כך שראש הממשלה נתניהו מחזיק בשלושה בתים: "אנחנו רואים פה 13,700 שקלים על קפה, אלוהים ישמור, מה זה? אני יודע שזה נשמע קנטרני, אבל אתה אומר לעצמך - שלושה בתים. אנחנו מבינים בעצם למה צריך שלושה בתים - בית אחד בשיפוצים, בית אחד מלא במים אז צריך מקום לגור".

נתניהו ורעייתו. ארכיון (לע"מ)

כבל קרא לקביעת כללים ברורים באשר להוצאות בתי ראש הממשלה. "אני מציע שראשי ממשלה בישראל יצניעו לכת. אין לי שום רצון לחזור לימי בן גוריון ובגין - העולם התקדם, אבל בתוך כל הסיפור הגדול הזה, מסתכלים ומביטים על ראש הממשלה, למען השם. לא אמרתי לראש הממשלה לא לאכול גלידה או סטייקים או לא לשתות קפה", הוא סיכם.

בלשכת ראש הממשלה מיהרו אתמול לספק הסברים לחלק מהסכומים שצוינו בדוח. בתגובה יוצאת דופן גייסו בלשכת ראש הממשלה את הזמר המנוח אריק איינשטיין, וציטטו דברים שאמר בריאיון משנת 1998: "בראש הממשלה נתניהו נוהגים באי צדק נורא. מתעללים בו ואני פשוט מזועזע מעוצמת הזלזול והשנאה שמפגינים כלפיו. עד כמה אפשר למצוץ לו את הדם, עד לאן אפשר ללכת עם הכניסה לחדרי החדרים?".