קירות מתקלפים ורהיטים ישנים: כך מנסה נתניהו להילחם בתדמית

בצל פרשת הבקבוקים ולקראת דוח המבקר על הוצאות מעון רה"מ, נערך אמש ערב גיבוש לחברי ליכוד במעון. נתניהו ורעייתו הציגו למבקרים קירות מתקלפים ורהיטים ישנים. גורמים שנכחו באירוע: "המתמודדים החדשים שהגיעו הופתעו שעל זה מדובר"

המטבחון של נתניהו

לקראת דוח מבקר המדינה הצפוי להתפרסם בשבוע הבא על ההתנהלות הכלכלית סביב משק ההוצאות של מעון ראש הממשלה, עושים בני הזוג נתניהו מאמצים נואשים כדי להתנער מתדמית אורח החיים הנהנתני שדבק בהם. אמש זומנו חברי הליכוד ליום גיבוש במעונו של נתניהו, שם הם נתקלו בתפאורה מתוזמרת שכללה בין השאר קירות מתקלפים ורהיטים בלויים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיון התקשורתי סביב פירוט דוח ההוצאות של מעון ראש הממשלה מסב נזק תדמיתי לא מבוטל לבני הזוג נתניהו, שממשיכים לספוג כל העת ביקורות חריפות על התנהלותם הבזבזנית לכאורה.

כחלק מהמאמצים שעושים בסביבתו של נתניהו כדי להיפטר מהדימוי השלילי שהוצמד לו, הוזמנו אמש למעונו כ-50 חברי מפלגת הליכוד, למה שכונה "ערב גיבוש" בבית ראש המפלגה. עם הגעתם למקום, קידמו את פניהם של המוזמנים מראות מוגזמים שנועדו להמחיש את התנאים הדלים שבהם נאלץ להסתפק ראש הממשלה.

"מעון צנוע ביחס למנהיגים בעולם"

בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 Online, ניתן להבחין בין השאר במטבח הפשוט שמשמש את בני הזוג נתניהו, לרבות בעת אירוח מכובדים, זאת לצד פריטי ריהוט ישנים ובלויים וקירות פנים מקולפים. "המתמודדים החדשים שהגיעו הופתעו ממה שהם ראוי ולא האמינו שעל זה דובר", סיפר בהלם אחד ממשתתפי הארוחה.

ריהוט מיושן ובלוי, המרפסת במעון רה"מ בקי

בין בכירי המשתתפים במפגש היה גם השר ישראל כץ, שאמר כי השמועות על התנאים שלהם זוכה נתניהו במעונו חסרי שחר. "אני מכיר את המעון הזה היטב", אמר כץ. "מאחר שזה היה בחלק החיצוני, באיזשהו מאהל כזה, אז ראו באמת במה מדובר: ראו את פינת הישיבה, ראו את הגג הדולף - האמן לי שארמון זה לא. אני חושב שכל בית ראש הממשלה הוא מעון צנוע ביחס למנהיגים בעולם".

קילופים בטיח במקום לוקסוס

למרות הקיצוץ שנרשם בסיכום ההוצאות שפרסם החודש משרד ראש הממשלה, נחשבים עדיין סכומי ההוצאות לגבוהים מאוד. בשנת 2013 הסתכמו הוצאות מעונו של נתניהו בקיסריה ב-2,444,000 שקלים, זאת לעומת הוצאותיו שנה קודם לכן. מאזן ההוצאות הנמוך ביותר בביתו של נתניהו נרשם בשנת 2009, אז הסתכמו סך ההוצאות ב-1,244,000 שקלים בלבד.