יחימוביץ': "ברמה האישית - קשה להפסיד"

יושבת ראש העבודה היוצאת ממשיכה להפגין תמיכה ביושב הראש הנבחר, יצחק (בוז'י) הרצוג, לאחר התבוסה בבחירות הפנימיות. בריאיון ראשון מאז ההפסד מדגישה יחימוביץ': "אעניק להרצוג כל סיוע אפשרי, ללא תנאים ודרישות". עם זאת, בנימה אישית יותר הודתה יחימוביץ': "ברמה האישית – בוודאי שזה כואב"

חמישה ימים לאחר ההפסד הצורב ליצחק (בוז'י) הרצוג בבחירות לראשות מפלגת העבודה, מתייצבת יושבת הראש היוצאת שלי יחימוביץ' לריאיון ראשון מול המצלמות. "ברמה האישית, בוודאי שזה קשה. כישלון הוא כישלון ותבוסה היא תבוסה", אמרה בתכנית "שש" עם סיון רהב-מאיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש ערכים שאני מאמינה בהם, ובראש ובראשונה - לקבל הכרעה דמוקרטית באופן מוחלט, להתייצב לצד יושב הראש הנבחר ולתת לו כל סיוע אפשרי, ללא תנאים ודרישות", חזרה יחימוביץ' על הפגנת הסולידריות כלפי הרצוג. "זו התחייבות משמעותית, ולא מן השפה אל החוץ. אני לא מבקשת ולא דורשת לעצמי כלום. הגיע הזמן להפסיק את ההתקוטטויות הפנימיות שאני מאוד לא אוהבת".

המנצח והמפסידה (פלאש 90, יונתן סנדל)

יחימוביץ' נשאלה כיצד תפעל במידה שיושב הראש הנבחר יחליט להיכנס לממשלה, אך לא סיפקה תשובה חד משמעית: "אני חושבת שחלק מחידוד הזהות של המפלגה, העצמתה והיכולת להוביל אותה להיות אלטרנטיבה שלטונית - הוא לחדד את זהותה באופוזיציה ולא להיבלע. עמדתי לא השתנתה. אנחנו חייבים להיות באופוזיציה כדי לא להיות שוב סרח עודף וקבלן ביצוע של נתניהו. היינו שם בעבר והתמוטטנו בסקרים", הדגישה.

"עם זאת, אם נתניהו יוביל באמת להסדר משמעותי עם הפלסטינים, אפילו הסדר ביניים, ולא רק להיכנס ולצאת מפגישות - כמו שעושה לבני - אז צריך לשקול תמיכה בו", חזרה יחימוביץ' על עמדתה. "עד אז אנחנו חייבים להיות באופוזיציה".

"את חשבון הנפש שלי אני עושה ואעשה ובוודאי שנעשו טעויות, גם בקמפיין הזה", אמרה יחימוביץ' על ההפסד להרצוג. "בחרתי בצורה מאוד מודעת להימנע מקמפיין שלילי, לא לתקוף את בוז'י, להגיד מה החזון שלי ולא מה רע במתמודד האחר", הסבירה. "יכול להיות שבמידה רבה זה הרדים את מערכת הבחירות והתומכים שלי נשארו בבית".