בממשלה רבים - הפלסטינים בלי מים

תושבי העיר הפלסטינית רוואבי מחכים להכרעת שר האנרגיה והמים סילבן שלום, שמסרב לאשר את חיבורה של העיר לרשת המים, עליו הורה שר הביטחון יעלון. שלום דורש להמתין עד שתתכנס הוועדה המשותפת שתדון בנושא, אך הפלסטינים מסרבים לכנס את הוועדה בגלל הכוונה לחבר גם התנחלויות למים

ראוואבי במבט מהאוויר (חדשות 2)

ריב סמכויות בממשלה מונע את חיבור העיר הפלסטינית החדשה למים: אחרי חודשים של עיכובים החליט שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לאפשר את חיבור העיר החדשה רוואבי הנבנית ליד רמאללה לרשת המים. עם זאת, כעת מונע שר האנרגיה סילבן שלום את המהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הדבר קרה לאחר שהפלסטינים סרבו לכנס את ועדת המים המשותפת שהייתה אמורה לאשר את חיבור העיר לרשת המים. זאת משום שבנוסף לרוואבי, הוועדה התבקשה לאשר את חיבורן למים של כמה התנחלויות באזור.

יעלון הזהיר כי אם ימשיכו למנוע את כינוס הוועדה המשותפת, הוא יקבל החלטות באופן חד צדדי, וכך עשה: הוא הורה לחבר את רוואבי למים וגם את ההתנחלויות, בהחלטה של שר הביטחון, תוך שהוא עוקף את כינוס הוועדה.

החלטה חד צדדית. יעלון (חדשות 2)

לכאורה בעיית רוואבי נפתרה, אלא שכעת מתברר ששר האנרגיה והמים סילבן שלום מונע את ביצוע המהלך ותובע את כינוס הוועדה המשותפת הישראלית-פלסטינית. בלשכתו של שלום אישרו כי כשהגיע מכתב של מתאם הפעולות בשטחים האלוף מרדכי, השר הבהיר כי יאשר את פתיחת המים רק אם הפלסטינים יכנסו כנדרש את הוועדה המשותפת.