יחימוביץ': "נכשלתי, אך אתייצב לצד הרצוג"

יו"ר העבודה היוצאת התייחסה להפסד הצורב בפריימריז, ואמרה: "אנחנו במפלגה דמוקרטית ולכן נכבד את תוצאות הבחירות". היא התחייבה להישאר במפלגה "בלי כל מיני דרישות מגוחכות; לא אעשה לבוז'י את מה שעשו לי"

יממה אחרי שנחלה תבוסה בבחירות לראשות העבודה, התייחסה הערב (ש') יו"ר המפלגה היוצאת שלי יחימוביץ' להפסד ליריבה, יצחק (בוז'י) הרצוג. בדבריה התחייבה ש"לא לעשות לבוז'י מה שעשו לי", וכינתה את ההפסד הצורב "כישלון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו חיים, נושמים ופועלים בתוך מפלגה דמוקרטית ולכן אנחנו מכבדים תוצאות של בחירות דמוקרטיות", אמרה יחימוביץ' בפתח דבריה שנשאה בכנס פעילים בהוד השרון. "אנו מקבלים את התוצאות ונרתמים מעכשיו לעשייה משותפת יחד עם היו"ר הנבחר".  

"אני יודעת שלחלק מכם יש רגשות קשים וחלק מכם עצובים. יש בינינו מחלוקת אידיאולוגית מסוימת בינינו ובין בוז'י. אבל דמוקרטיה היא דמוקרטיה". יחימוביץ' ציינה כי לא תדרוש שריון למקום השני ברשימת המפלגה: "מנהיגות לא נבנית בג'ובים ולא נבנית בכל מיני דילים. היא נבנית בהתווית דרך. הדרך שלנו משמעותית וקריטית לגורלה של החברה הישראלית".

"אנחנו נושאי הדגל, אנחנו מאמינים בחברה מוסרית וצודקת ומגשימים את הציונות כפי שהיא בעצם. ציונות סוציאל-דמוקרטית שבה יש רבים שלא מבינים את השיח שלנו. אנחנו יודעים במה אנחנו מאמינים ולאן אנחנו לוקחים איתנו את החברה הישראלית. אנחנו לא נגררים לטרנדים ואופנות. יש לנו דרך להוביל והיא חיונית כאוויר לנשימה לחברה הישראלית".

"לא אכנס לממשלה בהרכבה הנוכחי". הרצוג (פלאש 90)

הרצוג: "לא הגיוני שניכנס לממשלה"

יחימוביץ' קראה להגברת הערבות ההדדית בין המדינה לאזרחיה ואת הצורך בהגברת הסיוע של מערכות הרווחה: "העובדה הפשוטה היא שלאדם במדינה שלנו מגיעה מתוקף היותו אדם קורת גג, פרנסה בכבוד, בריאות טובה - בין אם הוא עני או עשיר. גם תרבות והגשמה עצמית. ולא לחיות כמי ששורד כל הזמן בשולי העדר. לצערנו, הולך ורב המספר של מי שמוטל אל שולי הדרך".

מוקדם יותר הערב, בריאיון ל"פגוש את העיתונות", התייחס יושב הראש הנבחר יצחק (בוז'י) הרצוג לדרמה הפוליטית שהתחוללה אתמול. הוא הצהיר כי הוא רואה בעצמו מועמד לראשות הממשלה. לגבי אפשרות הכניסה אליה, הצהיר הרצוג כי "בהרכב הנוכחי של ממשלת נתניהו, זה לא הגיוני שאנחנו ניכנס אליה. זה הרכב משתק ואין שום סיבה שנשב שם".

כשנשאל לגבי יכולתו כמנהיג אמיתי, הציע הרצוג להעמיד את ההנחות במבחן הזמן: "תמיד מסתכלים עליי בהערכת חסר, וכל פעם אני מפתיע. בכל תפקיד שעשיתי. עדיף להתחיל עם ציפיות נמוכות ורק להפתיע. אני רואה את עצמי כסוג אחר של מנהיג - לא כל היום יורה ושולף ומכסח גולגלות. יש לי תמיכה ואהדה גדולה בציבור. באופן טבעי אני רואה את עצמי לראש ממשלה, כמועמד עם נסיון עתיר, כשר בחמישה תפקידים, כחבר קבינט מדיני-ביטחוני. ימים יגידו".

הרצוג שלל את האפשרות הכניסה לממשלה בהרכבה הנוכחי: "אני לא ממליץ לראש הממשלה לישון עם עין אחת פקוחה ולצפות לטלפון ממני. אין שום טעם להיכנס לממשלת נתניהו בהרכבה הנוכחי. יש לו ממשלה שתסכים ללכת לפינוי יישובים? זה הרכב משתק. אין שום סיבה והגיון שנשב שם".

הרצוג מתח ביקורת על אמירותיו של ליברמן בדבר הצורך במציאת שותפה מדינית נוספת: "זהו חוצפה, על מי הוא מדבר?". בנוסף מתח יו"ר העבודה ביקורת על ההקצנה בעמדות הליכוד: "ראש הממשלה נשלט ונסחט על ידי הדנונים והאלקינים, ויריב לוין שמביא חוקים אנטי דמוקרטיים. זה לא יילך ככה".