בנט: "הסכם רע עשוי לקרב פעולה ישראלית"

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, אמר בראיון ל"פגוש את העיתונות" כי לא יישאר בממשלה בכל מחיר, והדגיש את הקווים האדומים של מפלגתו - "ויתורים והחזרת שטחים". עם זאת, טען בנט: "אנחנו עושים דברים מועילים בממשלה". הוא שב והזהיר מפני הסכם רע עם אירן, וציין כי הדבר עשוי לקרב פעולה: "לא נותיר את גורלנו בידי אחרים"

ברקע המגעים בין אירן לבין שש מעצמות המערב, שב יו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט על האפשרות ש"הסכם רע" ייחתם, ואמר כי דבר שכזה "עלול לקרב פעולה". הוא גם הגיב על אפשרות הוצאת מפלגתו מהממשלה: "יש הרבה שרוצים לראות אותנו באופוזיציה, ואת העבודה וש"ס בתוך הממשלה". בנט הצהיר כי לא יישאר בממשלה בכל מחיר: "ראש הממשלה יודע את הקווים האדומים שלנו - ויתורים ומסירת שטחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הכלכלה והמסחר הבהיר כי יציאה מהממשלה לא על הפרק בשלב זה: "אנחנו מועילים בממשלה ואני לא רואה כרגע מסירות שטחים".  בנט טען כי השיחות לא יובילו לשום הסכם: "ביום שאבו מאזן והחמאס בעזה יכירו בישראל, יהיה אפשר להתחיל לדבר, היתר זה אשליות. אם לבני רוצה להמשיך להסתובב בקוקטיילים, שתמשיך". "אני נכנסתי לממשלה כיוון שאני יודע שמדינה פלסטינית לא תוקם. כשלבני תביא שלום, נדבר", הוסיף. לדבריו, הוכח בעבר כי הפלסטינים "לא רוצים את מדינת ישראל" וכי חידוש השיחות מוביל לרציחת ישראלים.

בסוגייה האירנית, אמר השר בנט כי מסע ההסברה של הממשלה "נחל אפקט מסוים והועיל ביצירת פרמטרים ברורים לבחינת ההסכם". "נראה באמת שהסכם הולך להיחתם, השאלה היא מה קורה בסוף ההסכם - האם הסנקציות חוזרות לקדמותן אם לא מגיעים להסכם טוב? ומה בכלל נחשב להסכם טוב?".

בנט הדגיש כי "ככל שההסכם יותר רע, הוא עשוי לקרב פעולה ישראלית - לא נותיר את עצמנו בידיים של אחרים. ממשלת ישראל והקבינט הם גורמים אחראים שמתכוננים לכל סיטואציה". "עוד לא נחתם הסכם, כי האירנים רואים שהמערב לא עומד חזק ולכן הם מגבירים את הדרישות", הוסיף בנט, שציין כי הממשלה פועלת במימדים רבים: "אנחנו לא יכולים לשבת בשקט, ואנחנו נבחן את כל האפשרויות".

"הבעייה היא לא בניית הבתים"

השר הגיב גם על הסערה שנגרמה בעקבות מכרזי הבנייה בשטחים: "הבנייה קורית באופן טבעי כמו שסוכם מראש. אף אחד לא מפתיע אף אחד. מי שיידע את העולם זה 'שלום עכשיו', שהיה להם חשוב לחמם את העולם. לא ככה עובדים. הבעייה היא לא שבונים עוד כמה בתים, הבעיה היא שהפלסטינים לא מכירים במדינה שלנו כמדינה יהודית, כשהם יכירו יהיה על מה לדבר".

כשנשאל לגבי דברי השר יעקב פרי, שטען כי בטווח הארוך "יש עתיד" ו"הבית היהודי" לא יוכלו להישאר בממשלה ביחד, אמר בנט: "זכותו לחשוב כך. אנחנו ויש עתיד החלטנו בממשלה שיש דברים שאנחנו לא מסכימים עליהם". בנוסף הוסיף השר כי "בתוך כמה שבועות נעביר את חוק השויון בנטל, ואני מאמין שנגיע להסכמות על סנקציות כלכליות ופליליות. אנחנו המפלגה הכי קרבית בכנסת". כמו כן ציין בנט כי מפלגתו צפוייה להתנגד למינוי עו"ד שי ניצן לפרקליט המדינה: "אני מעריך שנצביע נגד, אלא אם כן יביאו כמה מועמדים".