סופית: המחנה הציוני יתמוך בפסילת זועבי ומרזל

בתום דיונים ארוכים הוחלט ב"מחנה הציוני" לתמוך בפסילת מועמדותם של חנין זועבי וברוך מרזל: "כל אחד מהם סחט את גבולות הדמוקרטיה עד תום". הבוקר תתכנס ועדת הבחירות המרכזית ותכריע בנוגע להתמודדותם של זועבי ומרזל

ח"כ במחלוקת, זועבי (פלאש 90)

ועדת הבחירות המרכזית תדון הבוקר (חמישי) בעתירות לפסול את ח"כ חנין זועבי ואת ברוך מרזל מהתמודדות לכנסת ה-20. את העתירה לפסול את זועבי הגישה מפלגת ישראל ביתנו והצטרפו אליה גם הליכוד, יש עתיד ומפלגות נוספות. הבוקר הודיעה מפלגת המחנה הציוני סופית כי תתמוך הן בפסילתה של זועבי והן בפסילתו של מרזל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר ימים הודיעה מפלגת המחנה הציוני על כוונתה להצטרף לעתירה נגד זועבי, אך בעקבות מחאה שהביעו גורמים שונים במפלגה הוחלט להקפיא את המהלך, עד שהבוקר התקבלה ההחלטה הסופית. "לאחר דיונים ארוכים הוחלט במחנה הציוני לתמוך בפסילת מרזל וזועבי", אמרו גורמים במחנה הציוני. "כל אחד מהם סחט את גבולות הדמוקרטיה וחופש הביטוי עד תום".

"לטרוריסטית שפועלת נגד חיילי צה״ל ומסיתה נגד המדינה היהודית אין מקום בכנסת ישראל", אמר העיתונאי לשעבר שרון גל, המתמודד לכנסת ה-20 מטעם מפלגתו של ליברמן. "אני מקווה שהפסילה תתקבל והמסר שישראל לא תסבול יותר משת״פים הפועלים מתוכה, יעבור ויופנם היטב".

שרון גל לא הסתפק בדברים הללו ואף פרסם סרטון מטעם מפלגתו שבו הוא נראה מחופש לגנן. בסרטון הוא מבטיח לנכש מהכנסת הבאה את מה שהוא מכנה "העשבים השוטים", ובראשם - כך לדבריו, חברת הכנסת זועבי.

היועמ"ש קבע: אין תשתית ראייתית לפסול את זועבי

אתמול הגיש היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, חוות דעת שכתב לוועדת הבחירות ובה קבע כי אין לפסול את מועמדותם של זועבי ומרזל. "חלק מההתבטאויות שהוצגו במסגרת הבקשות קשות ומטרידות עד מאוד, ויכולות להתפרש אף כדי תמיכה במאבק מזוין של ארגון טרור", כתב וינשטיין על העתירה נגד זועבי.

"עם זאת, בחינה קפדנית של כלל הראיות בראי הפסיקה, הדורשת 'ראיות ברורות, חד משמעיות ומשכנעות' לכך שהתמיכה במאבק המזוין של ארגון טרור היא מטרה מרכזית של המועמד, תוך התייחסות גם להסברים ולהבהרות שניתנו על ידי ח"כ זועבי בתצהירה, מטה את הכף - לא בלי היסוס - נגד פסילתה של ח"כ זועבי".

"דינה של הבקשה לפסול את מר מרזל מלהתמודד בבחירות לכנסת ה-20 להידחות, באשר הבקשה אינה מציגה תשתית ראייתית מספקת המאפשרת לקבלה", טען ויינשטיין באמצעות נציגיו, עו"ד רועי שויקה, סגן בכיר בפרקליטות המדינה, ויעל מורג יקו-אל, עוזרת ראשית לפרקליט המדינה.