ברכות לבוז'י הרצוג: "שמחים שנבחר, יעשה את העבודה"

במערכת הפוליטית מיהרו הבוקר לברך את ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג על היבחרו לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה. "הוא חבר שלי שנים, אני שמח שהוא נבחר", כתב שר האוצר יאיר לפיד. השרה לבני בירכה וביקשה מהרצוג לתמוך בתהליך המדיני. היו"ר היוצאת יחימוביץ' התקשרה לברך את הרצוג

ברכות לרגל נצחונו. הרצוג (פלאש 90)

ברכות חמות ליו"ר החדש: מאז היוודע דבר היבחרו של ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, חברים מכל קצות הקשת הפוליטית בירכו אותו על ניצחונו. היו"ר היוצאת שלי יחימוביץ' הייתה ראשונת המברכים. הרצוג עצמו פרסם הודעת תודה לכלל תומכיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחימוביץ' התקשרה הבוקר ליו"ר הנכנס ובירכה אותו על בחירתו לראשות מפלגת העבודה. היו"ר היוצאת אמרה כי היא "מכבדת את ההכרעה הדמוקרטית של מפלגתה, וכי זו הייתה התמודדות הוגנת". היא הבטיחה לו כי תנהג עמו בשיתוף פעולה מלא ותסייע לו ככל יכולתה בהמשך חיזוקה של מפלגת העבודה כאלטרנטיבה לימין הכלכלי והחברתי של נתניהו.

יחימוביץ' תכנס בשבוע הבא את המתנדבים והפעילים אשר התגייסו וסייעו לה בהתנדבות במהלך הקמפיין כדי להודות להם, ולהבהיר להם כי גם בשנים שיבואו תמשיך להוביל עמם את הדרך הכלכלית והחברתית הצודקת, המוסרית והראויה למדינת ישראל ולאזרחיה.

הפסידה - ואיחלה הצלחה. יחימוביץ' (Miriam Alster/FLASH90)

פרס להרצוג: "מוטלת על כתפיך אחריות רבה"

נשיא המדינה שמעון פרס התקשר אף הוא לברך הבוקר את יו"ר מפלגת העבודה הנבחר על ניצחונו בפריימריז. "מיטב הברכות והתקוות עם היבחרך לראשות המפלגה", אמר לו פרס. "כיו"ר העבודה מוטלת על כתפיך אחריות רבה. זהו תפקיד רציני, עליך לשרת את העם והמדינה בצורה הטובה ביותר. אני מברך אותך ומאחל לך הצלחה רבה".

הרצוג הודה לנשיא בהתרגשות ואמר: "זהו כבוד גדול עבורי לקבל את ברכתך, אני נכנס למקום חשוב כיו"ר מפלגת העבודה, מקום שגם אתה היית בו בעבר".

"שתי מילים לא פוליטיות על פוליטיקה: ברכות גדולות לבוז'י הרצוג. הוא חבר שלי כבר הרבה מאוד שנים, ואני שמח בשבילו על הניצחון", כתב שר האוצר יאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו, זמן קצר לאחר נצחונו של היו"ר החדש.

לבני: "על העבודה להחליט אם היא מפלגת יציע"

שרת המשפטים ציפי לבני שוחחה הבוקר עם הרצוג ובירכה אותו. "אני שמחה בשבילו על ניצחונו" אמרה, "עתה, לאחר שהעבודה סיימה את הבחירות הפנימיות, עליה להחליט אם היא מפלגת יציע או מפלגה שעולה על קדמת הבמה כדי לעזור לשנות את תסריט העתיד של חיי כולנו כאן, כי תהליך השלום דורש תמיכה אמיתית ולא על תנאי".

השרה הוסיפה כי "כדי לבלום את הקיצוניים ולקדם את הנושאים שחשובים לרוב החברה הישראלית, העבודה צריכה לקחת גם סיכונים ולגלות אחריות. אני יודעת ומאמינה שבוז'י באמת מחויב לנושא המדיני ורוצה להשיג הסדר מדיני, ואני מקווה שיתגייס לעזור במשימה החשובה הזאת".

החבר הטוב בירך. השר לפיד (חדשות 2)

ח"כ איתן כבל, מוותיקי מפלגת העבודה שתמכו במועמדותו של הרצוג, הבהיר כי אי בחירתה מחדש של יחימוביץ' לתפקיד אין פירושה הדחה: "זו לא הדחה, אלא בחירה לגיטימית של המתפקדים. לי היה ברור לאורך כל הדרך שהרצוג ייבחר, ואני מאוד מקווה שמשהו הולך להשתנות במפלגה. כולי תקווה שכל החברים שנטשו אותה יחזרו אליה".

יו"ר מרצ זהבה גלאון הצטרפה למברכים: "אני מברכת את חבר הכנסת יצחק הרצוג על היבחרו וקוראת למפלגת העבודה להישאר עם מרצ באופוזיציה ולא לחבור לקואליציה של נתניהו". 

גם יו"ר ש"ס לשעבר, ח"כ אלי ישי בירך את הרצוג על ניצחונו ושוחח עמו בטלפון. "על מפלגת העבודה ומפלגת ש"ס להמשיך בשיתוף הפעולה ולהציב אלטרנטיבה שלטונית ראויה הרואה לנגד עיניה את עתיד העם והחובה לשמור על אחדותו", אמר ישי להרצוג.