היום: מפלגת העבודה הולכת לבחירות

עשרות אלפי מתפקדים בעלי זכות הצבעה צפויים להגיע החל מהבוקר אל נקודות ההצבעה כדי לבחור בפריימריז את היושב הראש הבא של המפלגה. מוועדת הבחירות המפלגתית נמסר כי הקלפיות יהיו פזורות בכ-80 נקודות הצבעה, שיעמדו לרשות המצביעים מ-10:00 בבוקר וכי יינקטו אמצעים רבים כדי לשמור על טוהר הבחירות

מפלגת העבודה הולכת לבחירות: 55,113 בעלי זכות הבחירה במפלגה צפויים להגיע הבוקר (ה') לקלפיות ולהכריע האם ח"כ שלי יחימוביץ' תמשיך לעמוד בראשה, או שתוחלף על ידי ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג שהכריז על מועמדותו לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החל מהשעה 10:00 ייפתחו כ-80 מוקדי הצבעה ברחבי הארץ, לטובת עשרות אלפי בעלי זכות הבחירה שיצביעו עבור המועמד המועדף עליהם לראשות המפלגה. במסגרת הפריימריז יתאפשר לבוחרים להצביע בכל מוקד הצבעה שבהם יבחרו ללא כל קשר למקום מגוריהם. ההצבעה ב-125 הקלפיות הפזורות מקריית שמונה שבצפון הארץ ועד לאילת שבדרום, תתבצע עד לשעה 22:00 באופן ידני באמצעות פתקים, זאת כלקח מתקלות שאירעו בעבר.

מוועדת הבחירות של מפלגת העבודה נמסר כי במהלך היום, יפעילו אמצעים רבים ובהם חוקרים פרטיים שנשכרו על מנת להבטיח את טוהר הבחירות וכדי למנוע בכל דרך אפשרית "פיקוח" של מוקדי כוח על קבוצות הצבעה.

בנוסף, תופעל מערכת ספירה מרכזית שתבטיח דיסקרטיות ולא תאפשר חשיפת נתונים דוגמת מספר הקולות שקיבל כל מועמד בכל קלפי. גם השמירה בקלפיות תתוגבר באמצעות מאבטחים ומשפטנים ויחוזק שיתוף הפעולה עם גורמי המשטרה - זאת בכדי להבטיח את טוהר הבחירות במהלך הפריימריז.

ההצבעה תתאפשר ללא קשר למקום מגורים (פלאש 90, מרים אלשטר)

"יחימוביץ' - סלקטורית מועדונים"

יושבת ראש המפלגה המכהנת שלי יחימוביץ', הצהירה לראשונה על כוונתה להביא לאישור המפלגה את הקדמת הפריימריז בחודש יולי האחרון. "מפלגה שמאמינה בדמוקרטיה, חייבת להיות דמוקרטית בעצמה. אחרי סבב מאוד יסודי של התייעצות עם ח"כים ועם הנהגת השטח, אנו מתכוונים לכנס בהקדם את ועידת המפלגה ולקבוע מועד לפריימריז אחרי הבחירות לרשויות המקומיות", אמרה יחימוביץ'. "בפריימריז אבקש אמונם ותמיכתם של עשרות אלפי חברים, אכפתיים, מעורבים, שבוחרים באופן דמוקרטי חשאי במנהיגות".

יחימוביץ' הסבירה את המהלך להקדמת הפריימריז בכך שיש תחושה שהבחירות כבר החלו, ועל כן קיבלה את ההחלטה. "אני קוראת לכל מי שרואה עצמו מתאים להנהיג את מפלגת העבודה להציג את מועמדתו, דלתנו פתוחה בפני כל אחד שרואה את עצמו ראוי", הבהירה. "לא נשלם מחירים בחוץ על פריימריז שכבר התקיימו. יש כבר דימום פנימי במפלגה".

"על העבודה לחזור להנהגה" (פלאש 90, יונתן סנדל)

כחודש לאחר מכן אישרה ועידת המפלגה את קיומן של הבחירות המקדימות הצפויות להתקיים מחר. בכך הצליחה יחימוביץ' למנוע את הצטרפותם של מתפקדים חדשים למעגל בעלי זכות ההצבעה לראשות המפלגה. עניין זה גרם לביקורות גדולות נגד יחימוביץ' שכונתה ע"י ח"כ "סלקטורית מועדונים". "אסור לנו להמשיך למפלגה שבה הסלקטורית שעומדת בשער מונעת מאנשים טובים להצטרף", הסביר כבל.

"העבודה זקוקה להנהגה חדשה"

בתום חודש אוגוסט הודיע ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג כי הוא מתכוון לקחת חלק במרוץ לראשות מפלגת העבודה. הרצוג הכריז על כוונתו להתמודד ביום האחרון שבו התאפשרה הגשת המועמדות לראשות המפלגה.

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג (פלאש 90, מרים אלשטר)

"הגעתי לכאן כדי להודיע על התמודדותי לתפקיד יו"ר העבודה, ב-21 לנובמבר אהיה יו"ר המפלגה", פתח הרצוג את דבריו שהודה לחברי הכנסת כבל ומרגלית שהודיעו על תמיכתם בו. "החלטנו לאחד כוחות כי הבנו שמפלגת העבודה זקוקה להנהגה חדשה".

"שלי לא מהווה אלטרנטיבה לממשלת נתניהו-לפיד-בנט", הדגיש הרצוג. "מפלגת העבודה היא לא מפלגת נישה, זו מפלגה שצריכה להנהיג את המדינה והיא יכולה לחזור לעשות זאת. יחד עם חבריי אנחנו ננצח".

"אומרים עלי שאני לא כוכב, זה נכון, אני לא כוכב ולא טאלנט", הדגיש הרצוג. "לא פירקתי שעונים ולא דרכתי על גוויות אבל אני יודע לעשות את הדבר הנכון במקום הנכון. אמשיך בקידום נושאי הכלכלה והרווחה, אציג אלטרנטיבה לכלכלה הדורסנית ואשקם את המפלגה".