ח"כ הרצוג: "רבים לא הצביעו עבודה בגלל שלי"

ח"כ יצחק הרצוג, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, התארח בתכנית "פגוש את העיתונות" ואמר כי הסיבה הגדולה לכישלון מפלגת העבודה בבחירות האחרונות הייתה מנהיגותה של שלי יחימוביץ'. "אשנה את המפלגה", הוא מבטיח. "המטרה היא להוביל למצב שבוא ניחשב אלטרנטיבה לממשלה"

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה מול היו"ר המכהנת שלי יחימוביץ', התארח הערב (שבת) באולפן "פגוש את העיתונות", התייחס לתפקודה של יחימוביץ' והצביע עליה כסיבה המרכזית לכישלונה של מפלגת העבודה בבחירות האחרונות לכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר הבחירות הקודמות לראשות העבודה, התייצב הרצוג לצידה של יחימוביץ'. "עבדנו ביחד, ואני מכבד את מה שעשתה, אך בסופו של דבר אני התפכחתי לאחר הבחירות", אמר הרצוג. "הרבה מצביעים לא היו מוכנים להצביע בבחירות הכלליות לעבודה בגלל שלי".

יחימוביץ' בינתיים מובילה בסקרים, אבל הרצוג בטוח שיוכל לנצח אותה. "זה טבעי שהיא מובילה כי היא מכהנת", אמר. "אני מגיע עם חברי כנסת בכירים שתומכים בי ועם ראשי ערים. הם מבינים שאני אשנה את המפלגה. זו תהיה מפלגה שעוסקת בכל התחומים וסדרי היום של מדינת ישראל".

מובילה בסקרים, יחימוביץ' (סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako)

כשנשאל הרצוג האם ייכנס לקואליציה במידה וייבחר, הוא אמר שזה תלוי בראש הממשלה נתניהו. לדבריו, אם נתניהו יתגמש ויתקרב להסכם עם הפלסטינים, הוא יתמוך בו ויכנס עמו לקואליציה משותפת.

לבסוף, הרצוג החליט כי הדבר הראשון שהוא יעשה במידה וייבחר יהיה איחוד במפלגה. "ראשית אוביל לאחדות פנימית במפלגה", הסביר. "אני אכבד את כולם, כולל את יחימוביץ'. המטרה היא להוביל את המפלגה למצב שבוא היא תיחשב אלטרנטיבה לממשלה. זו מפלגה עם פסיפס מדהים של קולות ואחד המאבקים שלי הוא לאחד בין כל הקולות האלה".