השר פרי: "הבית היהודי או אנחנו נצטרך לעזוב את הממשלה"

שר המדע והטכנולוגיה הזהיר היום מפני פיצוץ בין מפלגתו יש עתיד לבית היהודי, על רקע מה שהגדיר כ"הכשלת הדיאלוג עם האמריקנים והפלסטינים". פרי הבהיר כי עימות נוסף בין המפלגות עשוי להתפתח בנושא השוויון בנטל: "נעמוד על סנקציות פליליות גם אם ניאלץ לפרוש מהממשלה"

ראשי המפלגות, לפיד ובנט (AP)

ראש השב"כ לשעבר, השר יעקב פרי (יש עתיד), התייחס באירוע שבתרבות בתל אביב למחלוקת הקשה בין מפלגתו לבין בת בריתם הבית היהודי בנושא המשא ומתן עם הפלסטינים. "הנושא יעלה על שולחן הממשלה ואז או אנחנו או הבית היהודי יצטרכו לעזוב את הממשלה או שתהיינה בחירות", אמר פרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע שהתקיים הבוקר (שבת) בתיאטרון "הבימה" יצא שר המדע והטכנולוגיה נגד מכרזי הבנייה בשטחים אודותם פורסם השבוע, ואמר כי "שר הבינוי והשיכון מחבל וחיבל בדיאלוג עם האמריקאים ועם הפלסטינים חבלה אמתית, בעיתוי רגיש ביותר עבור מדינת ישראל."

"בהתחלה הברית עם הבית היהודי התאימה ליש עתיד", הוסיף פרי. "אך בנושא המדיני פעורה תהום אדירה בין עמדותינו לבין עמדותיהם. "מדובר בנושא אסטרטגי קיומי, אחרת תיווצר כאן מדינה דו- לאומית ויקיץ הקץ על המפעל הציוני. אני מאמין בקיום מו"מ למרות שזו דרך חתחתים".

"סנקציות פליליות על משתמטים - גם במחיר של פרישה מהממשלה"

השר פרי דיבר גם על המתיחות בין מפלגתו לבית היהודי על רקע החוק המתגבש בעניין השוויון בנטל, ואמר כי "יש עתיד תעמוד על כך שיוטלו סנקציות פליליות, מפני שסנקציות כלכליות בלבד הן לא אפקטיביות. נעמוד על כך גם במחיר פיצוץ עם הבית היהודי וגם אם ניאלץ לפרוש מהממשלה. מדובר בעניין ציבורי מוסרי ממדרגה ראשונה ואפילו הציבור החרדי הפנים שיהיה חוק שוויון בנטל".

בהמשך דבריו התייחס פרי למשבר המתוקשר ביחסים בין ישראל וארצות הברית על רקע השיחות עם אירן: "מדובר בחילוקי דעות אך עדיין לא במשבר עמוק, ויחד עם זאת לא ניתן להוציא מכלל אפשרות שנגיע לשם - הסנקציות שהוטלו על אירן בעבר הן שהפעילו לחץ על ההנהגה האיראנית לשבת לשולחן המו"מ עם המערב. יחד עם זאת אין לנו ידידיה ובת ברית גדולה יותר מארצות הברית ועלינו להיזהר שלא יעמיק המשבר וישליך על דברים ונושאים אחרים שהם הרי גורל עבור מדינת ישראל".