יש עתיד הציגה את תכנית החינוך שלה

גן מגיל 0, יום חינוך ארוך ותגבור סייעות בגנים: אלו רק חלק מהתכניות של יש עתיד לקדנציה הבאה בתחום החינוך. המטרה של יו"ר המפלגה יאיר לפיד ברורה: "תוך עשר שנים ישראל תחזור להיות אחד מעשרת המקומות הראשונים בעולם בחינוך"

לפיד, היום

לאחר שהחזיקה במשרד החינוך במשך כמעט שנתיים, הציגה הבוקר (רביעי) מפלגת יש עתיד את תכנית החינוך שלה לקדנציה הבאה. "המטרה שלנו היא שתוך עשר שנים, ישראל תחזור להיות אחד מעשרת המקומות הראשונים בעולם בחינוך", אמר לפיד באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התכנית, עולם החינוך ירוכז תחת קורת גג אחת, כאשר משרד החינוך יהיה אמון על כל המערכת החינוכית - מגיל 0 ועד בגרות. לשם כך יוקמו מרכזי טיפול לגיל הרך, גני ילדים של שעות אחר הצהריים, ויורחבו ההכשרות המקצועיות של הגננות והסייעות. כמו כן, סייעת נוספת תצורף לכל אחד מגני הילדים לגילאי 3-6.

עוד מתכוונים במפלגת יש עתיד לקיים יום חינוך ארוך בבתי הספר לתלמידי כיתות א'-ד'. במסגרת התכנית, העונה לשם "בתי הספר של שעות הצהריים", יימשך יום הלימודים עד השעה 16:45.

"צריכים ליצור מערכת חינוך שמכוונת גבוה"

גם תכנית "בתי הספר של החופש הגדול" שנערכה בקיץ שעבר מתוכננת להימשך על פי חזונה של מפלגת יש עתיד, והיא צפויה אף להתרחב לכיתות א'-ה'. בכך, מבטיחים במפלגה, יחסכו ההורים כ-1,000 שקלים על כל ילד.

סוגייה נוספת בתחום החינוך ששבה ועולה לעתים תכופות היא הצפיפות בכיתות. התשובה של יש עתיד לכך היא שינוי היחס המספרי בין מורה לתלמיד, ובתוך כך הכנסה של שני מורים מלווים לכל כיתה. כמו כן, גם שכר המורים יועלה בהתאם לשכר הממוצע במשק - זאת בכדי לחזק את מקצוע ההוראה.

"אנחנו צריכים ליצור מערכת חינוך שמכוונת גבוה", טען לפיד, "מערכת חינוך שלוקחת אחריות על הילדים. על כל הילדים. גם על הקטנים. מערכת חינוך שתלווה את הילדים, יד ביד, מהצעד הראשון, מגיל אפס ועד י"ב".