אולמרט משיב אש לנתניהו: "רפורמות נתניהו - רעש וצלצולים"

קודמו בתפקיד של נתניהו הגיב בחריפות להאשמות של ראש הממשלה מעל דוכן הנואמים בכנסת, שהטיל עליו את האחריות למשבר הדיור. "נתניהו שכח כנראה שהוא ראש הממשלה כבר חמש שנים, שבהן פיזר עשרות הבטחות חסרות כיסוי והקים עשרות ועדות שלא יצא מהן שום דבר", נמסר מלשכת אולמרט

נתניהו האשים - ואולמרט לא נשאר חייב: זמן קצר אחרי דבריו של ראש הממשלה במליאת הכנסת בנוגע לזינוק במחירי הדיור, שבהם הטיל את האחריות על קודמו בתפקיד, שיגרה לשכת אולמרט תגובה חריפה: "מכל רפורמות הדיור שלו נשארו רק רוח וצילצולים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההחלטה שקיבלה ממשלת אולמרט למען הציבור בישראל להקמת עשרות אלפי יחידות דיור בפריריה לא יצאה אל הפועל וזאת בגלל ממשלת נתניהו, שהחלה את כהונתה בראשית אפריל 2009", מסר אולמרט.

"ממשלת נתניהו זרקה החלטה חשובה זו לפח, מה שגרם להגדלת הפערים בין הפריפריה למרכז ולנזק אדיר לציבור הרחב ולשוק הדיור כולו", הוסיף ראש הממשלה לשעבר. "נתניהו שכח כנראה שהוא ראש ממשלה כבר חמש שנים, שבהן פיזר עשרות הבטחות חסרות כיסוי והקים עשרות ועדות שלא יצא מהן שום דבר. מכל ההצהרות על רפורמות נשאר רק רעש וצלצולים, וזאת במקום מעשים אמיתיים בשטח".

מוקדם יותר היום נדרש ראש הממשלה נתניהו להגיע לדיון בנושא מצוקת הדיור, זאת בעקבות חתימתם של 40 חברי כנסת. בנאום במליאה אמר נתניהו כי העלייה המהותית לא התרחשה במשמרת שלו, אלא בתקופת כהונתה של קדימה, וציין כי פעילויות ממשלתו הצליחו לבלום את הדהירה.

לדברי נתניהו, הדבר שגרם לעלייה הדרמטית הוא החלטה מודעת שהתקבלה עוד לפני כהונתו, שנועדה לגרום לנהירה של תושבים לפריפריה. "המטרה הייתה להביא חצי מיליון איש לפריפריה, ולדחוף אותם להתנתק מהמרכז", אמר. "הדרך הייתה להכביד על מחירי הדירות במרכז, אבל מה שקרה במקום הייתה התכנסות".