וינשטיין לח"כים: "אסור לגייס כספים למירוץ לנשיאות"

היועץ המשפטי סירב לבקשת כמה חברי כנסת לאשר להם לגייס כספים לצורך התמודדות לנשיאות. "הדבר עלול להיכנס לגדרם של איסורים", כתב היועץ וינשטיין, שאישר למעשה את עמדת היעוץ המשפטי לשעבר אליקים רובינשטיין

אסר על הח"כים לגייס כספים. וינשטיין (חדשות 2)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין השיב בשלילה לבקשתם של חברי כנסת לגייס כספים לצורך התמודדות על משרת הנשיא. וינשטיין השיב כי אין מקום לשנות את העמדה שנקבעה על ידי אליקים רובינשטיין כאשר כיהן בתור היועץ המשפטי לממשלה. "נקבע כי קבלת תרומות לצורך מערכת הבחירות לנשיאות היא אסורה", הודיע וינשטיין. "קבלת תרומות על ידי חברי כנסת או שרים עלולה להיכנס לגדרם של איסורים שבדין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מספר חברי כנסת ביקשו מהיועץ המשפטי לממשלה לבחון מחדש את עמדת קודמו ביחס לאפשרותם לגייס כספים לצורך מימון התמודדותם בבחירות הקרבות לכהונת נשיא המדינה. רובינשטיין אסר בעבר על הח"כים לגייס כסף לטובת הבחירות שנערכות באופן חשאי בקרב 120 חברי הכנסת מכיוון שהדבר "עלול להיכנס לגדרם של איסורים שבדין", ובראשם האיסור על קבלת מתנות המופיע בחוק שירות הציבור משנת 1979.  

ביוני 2014 צפויות להתקיים הבחירות לנשיאות, בהן ייבחר מחליפו של הנשיא שמעון פרס, המסיים כהונה בת שבע שנים. לאחרונה אמנם התגבש מהלך להארכת כהונתו של פרס, אך אם לא ישונה החוק, ייערכו הבחירות במועדן. וינשטיין הוסיף כי גם הקמת עמותה לצורך היבחרותם של הח"כים, כאשר הח"כים אינם חברים בה, תיחשב כעבירה על האיסור.