שמולי נגד נתניהו: "אנחנו דור הקנגורו, חיים עם ההורים"

בעקבות חתימתם של 40 חברי כנסת, נדרש ראש הממשלה להשיב לדבריהם בדיון שנערך בכנסת ועוסק במשבר הדיור. "הבטחת לנו סופרטנקר ואפילו עפיפון לא קיבלנו", הטיח שמולי בנתניהו

דיון סוער בכנסת, היום (חדשות 2)

הכנסת דנה במשבר הדיור בדיון שנערך בהשתתפות ראש הממשלה נתניהו, וזאת בעקבות חתימתם של 40 חברי כנסת שדרשו את תגובתו. בין הנואמים ח"כ איציק שמולי שתקף את התנהלות הממשלה, שלדבריו מפקירה את אזרחיה הצעירים של המדינה. "הבטחת לנו סופרטנקר לקרר את מחירי הדירות ואפילו עפיפון לא הגיע", אמר שמולי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שמולי המשיך ותקף את נתניהו: "אתם אומרים שיש לכם תוכנית להורדת מחירים אבל זה לא נכון. צריך לומר את האמת: 50% מעלותה של דירה חדשה בישראל הולכים למדינה. בשנת 2011 גבתה המדינה מעל 8 מיליארד שקל ממכירת קרקעות למגורים. איך זה שמחירי הקרקעות זינקו במשמרת שלך ב-500% בת"א וב-400% בירושלים?".

"אנחנו דור הקנגורו, רבע מאיתנו נשארים לגור אצל ההורים וגם אלה שעוזבים את הבית תלויים כלכלית בהורים ששוברים חסכונות ופנסיה ומעבירים את הירושה שלהם אלינו כדי שנוכל לשרוד כלכלית. וזה, אדוני רה"מ, קורה במשמרת שלך", הוסיף שמולי.

נתניהו בכנסת, ארכיון (רויטרס)

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) עלתה גם היא לדוכן הנואמים ואמרה כי צריכה להיות רגולציה בנושא הדיור בישראל. "ההתערבות הזאת צריכה להתחיל, כמו כל דבר מלמטה, מהדיור הציבורי", הדגישה זנדברג. בהמשך הדיון צפוי ראש הממשלה נתניהו להגיב לדברים.